Słodka niedziela w Skansenie Rzeki Pilicy

ePiotrkowTomaszów Piątek, 12 lipca 20190 3525
W niedzielę (14 lipca) gośćmi honorowymi tomaszowskiego Skansenu będą... pszczoły. Na wszystkich gości czekać będzie pszczelarz Rafał Goworek, który opowie o swojej pasji, dzieląc się wiedzą nabytą przez ponad 20 lat hodowli pszczół.

Ładuję galerię...

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyć się będzie zapewne szklany ul z rojem pszczelim. Amatorzy słodkości będą mogli nabyć świeży miód prosto z pasieki, a także własnoręcznie wykonane, pięknie zdobione świece woskowe o niesamowitym, miodowym zapachu.

 

Coś dla siebie znajdą też bez wątpienia wszyscy wielbiciele gier. Stowarzyszenie „Topory” zaprosi bowiem wszystkich do wspólnej zabawy. Podczas „Słodkiej Niedzieli” będzie można zagrać w różne gry planszowe (np. Carcassonne, List Miłosny, Kwiatki, Teby, Rialto) oraz gry fabularne. Dodatkowo przewidziane zostały konkursy z nagrodami.

 

Będzie też stoisko profesjonalnego zielarza, który wyjaśni zainteresowanym tajniki medycyny naturalnej. Chętni będą mogli również spróbować naparów z różnych ziół. Dodatkowo o godz. 15.00 przewidziana jest prelekcja pt. „Lecznicze właściwości przyjaznych roślin”.

 

Impreza rozpocznie się o 12.00 i potrwa do 17.00. Przy okazji wizyty w Skansenie warto zwiedzić też pobliskie Niebieskie Źródła, których główną atrakcję stanowią spękane wapienie jurajskie, z których wytryska woda przybierająca niebiesko-błękitno-zieloną barwę.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat