Skorzystaj z darmowej spirometrii i sprawdź stan swoich płuc

Strefa FM Piątek, 31 maja 20194 2349
31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Coroczna kampania jest okazją do zwrócenia uwagi na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu. Z tej okazji pracownicy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają wszystkich zainteresowanych zdrowym stylem życia do Punktu Konsultacyjnego, który do 12.00 będzie czynny w Parku Jana Pawła II.

Ładuję galerię...

Głównym tematem tegorocznych obchodów jest „Tytoń i zdrowie płuc". Kampania ma zwiększyć świadomość na temat: negatywnego wpływu palenia papierosów. - Mówimy o zdrowym żywieniu, profilaktyce cukrzycy i szkodliwości dymu papierosowego dla płuc. Mieszkańcy, którzy do nas przyjdą mogą liczyć na konsultację zdrowotne. Będziemy również mierzyć ciśnienie krwi i ilość węgla w wydychanym powietrzu. Poruszymy też temat e-papierosów, ponieważ są bardzo uzależniające - powiedziała Wiesława Kozińska, kierownik Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w piotrkowskim sanepidzie.

 

Piotrkowianie chętnie włączali się do akcji. - Kontrolowałam, jaki procent czadu znajduje się w moich płucach. Uważam, że wyjście z taką inicjatywą, by każdy mógł się przebadać, jest bardzo dobrym pomysłem. Jeśli chodzi o mnie, to staram się brać udział w takich badaniach jak najczęściej, bo po prostu trzeba o siebie dbać - powiedziała mieszkanka Piotrkowa, którz skorzystała z oferty sanepidu. 


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)31.05.2019 19:19

Hmmmm, chyba troche późno ta informacja zostala podana...

20


gość ~gość (Gość)31.05.2019 19:11

Jestem bardzo ciekawa jak będzie wykonywana ta spirometria? Bo co szpital, przychodnia jest inaczej robiona.

10


X2 ~X2 (Gość)31.05.2019 14:02

Tylko w mediach służba zdrowia wypada jako tako ale wołaj od rodzinnego na takie badanie czy inne rozszerzone to nie dostaniesz niestety

20


xx ~xx (Gość)31.05.2019 11:18

Niezwykle interesujący jest ten pomiar ilości węgla w wydychanym powietrzu.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat