Skażenie chemiczne na basenie przy Belzackiej

ePiotrkow Poniedziałek, 21 listopada 201622 22639
W poniedziałek rano na basenie przy Belzackiej w Piotrkowie rozszczelniła się instalacja dozująca chemię basenową. Tych, którzy przyszli popływać zaczęły szczypać oczy, odczuwali te drapanie w gardle. Trzeba było wezwać strażaków i ewakuować obiekt.

Ładuję galerię...

W akcji udział brali: strażacy, policjanci, strażnicy miejscy i pracownicy Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piotrkowie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia naszych służb.

 

- Zgodnie z naszym planem szkolenia na basenie organizujemy dzisiaj ćwiczenia – powiedział nam Marek Domański, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta w Piotrkowie. - Ustaliliśmy ze strażakami, że sprawdzą sobie swój sprzęt i samochód do wykrywania skażeń. Założyliśmy, że rozszczelniła się instalacja, która miesza wodę i chlor, a opary wychodzą na basen, a dlatego, że są żrące, musieli zadziałać strażacy.

 

Była to pierwsza tego typu akcja zorganizowana na terenie piotrkowskiego basenu. - Chodziło o to, aby pracownicy wiedzieli jak się zachować w takich przypadkach - dodał Domański.

 

- To na szczęście tylko ćwiczenia, ale nie możemy wykluczyć, że taka sytuacja rzeczywiście będzie mieć miejsce. Musimy być na to przygotowani - mówił Marcin Masiarek, kierownik Zespołu Krytych Pływalni przy Belzackiej. - Mieszkańcy byli zaskoczeni. Wszyscy zostali ewakuowani z wody. Dopiero po chwili dostali komunikat, że to ćwiczenia. Dostosowali się do poleceń ratowników. Po informacji, że to ćwiczenia widać było, że odetchnęli z ulgą.


Zainteresował temat?

5

6


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

? ~? (Gość)21.11.2016 09:42

Nie można było wcześniej ogłosić, że będą ćwiczenia? Współczuję ludziom, którzy akurat wtedy byli na basenie. A gdyby ktoś realnie dostał z tego powodu zawału, to co zrobiłyby nasze służby?

90


sklave sklaveranga21.11.2016 08:52

Czytam tytuł i pierwsza myśl jaki mi przyszła: Szlachta z PiSkaidy była się ochłodzić w czasie lub po wielkim balu wyborczym. No i.......a później oczy szczypią. Dlaczego tak pomyślałem widocznie na starość głupieje!

39


adam ~adam (Gość)21.11.2016 09:16

Sklave idź na emeryturę jesteś taki monotematyczny ze aż żal

42


mama ~mama (Gość)21.11.2016 08:48

Co to za tytuł ?? - o mało zawału nie dostałam ,bo mój syn poszedł popływać- żenada.

91


97_toja ~97_toja (Gość)21.11.2016 08:46

Kolejne celowe wprowadzanie czytelników w błąd w celu zwiększenia liczby wyświetleń, brawo szanowna redakcjo!

152


piotrkowiok ~piotrkowiok (Gość)21.11.2016 08:34

Pinindzy chyba za dużo.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat