Skażenie chemiczne na basenie przy Belzackiej

ePiotrkow Poniedziałek, 21 listopada 201622 22594
W poniedziałek rano na basenie przy Belzackiej w Piotrkowie rozszczelniła się instalacja dozująca chemię basenową. Tych, którzy przyszli popływać zaczęły szczypać oczy, odczuwali te drapanie w gardle. Trzeba było wezwać strażaków i ewakuować obiekt.

Ładuję galerię...

W akcji udział brali: strażacy, policjanci, strażnicy miejscy i pracownicy Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piotrkowie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia naszych służb.

 

- Zgodnie z naszym planem szkolenia na basenie organizujemy dzisiaj ćwiczenia – powiedział nam Marek Domański, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta w Piotrkowie. - Ustaliliśmy ze strażakami, że sprawdzą sobie swój sprzęt i samochód do wykrywania skażeń. Założyliśmy, że rozszczelniła się instalacja, która miesza wodę i chlor, a opary wychodzą na basen, a dlatego, że są żrące, musieli zadziałać strażacy.

 

Była to pierwsza tego typu akcja zorganizowana na terenie piotrkowskiego basenu. - Chodziło o to, aby pracownicy wiedzieli jak się zachować w takich przypadkach - dodał Domański.

 

- To na szczęście tylko ćwiczenia, ale nie możemy wykluczyć, że taka sytuacja rzeczywiście będzie mieć miejsce. Musimy być na to przygotowani - mówił Marcin Masiarek, kierownik Zespołu Krytych Pływalni przy Belzackiej. - Mieszkańcy byli zaskoczeni. Wszyscy zostali ewakuowani z wody. Dopiero po chwili dostali komunikat, że to ćwiczenia. Dostosowali się do poleceń ratowników. Po informacji, że to ćwiczenia widać było, że odetchnęli z ulgą.


Zainteresował temat?

5

6


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.11.2016 18:29

Akurat po akcji wszystkie dzieciaki przyszły na basen, prawie na siebie skakały, jeden tor wolny. Świetna organizacja.

10


EMES ~EMES (Gość)21.11.2016 09:33

A gdzie pogotowie ? Jak już ćwiczenia to wszystkie służby powinny być a na zdjęciach nie widzę nikogo z pogotowia. A wiecie czemu ? Bo oni nie mają czasu na zabawy i pierdoły tylko pracują realnie cały czas a nie na pokaz. Pozdrawiam

152


trener ~trener (Gość)21.11.2016 13:33

Ewakuacja te kudłatego dyrektora powinna byc na zawsze jest to szkodnik dla miasta i prezydenta !!!!

70


:) ~:) (Gość)21.11.2016 12:55

U mnie w pracy niedawno były ćwiczenia z ewakuacji zorganizowane przez BHP. Nikt nie poinformował o tym dziennikarz:( To niesprawiedliwe. My też chcielibyśmy się troszeczkę polansować.

30


Rodzic7,7 ~Rodzic7,7 (Gość)21.11.2016 11:40

Gratuluję"świetnego" pomysłu. Odprowadzałem syna do szkoły. To co pokazały służby stwarzało realne zagrożenie dla dzieci które w tym czasie szły do szkoły. Totalny chaos! "BRAWO".

143


Arko ~Arko (Gość)21.11.2016 11:38

A gdzie ewakuowali ten obiekt???:)

10


Mazur ~Mazur (Gość)21.11.2016 08:41

Szkoda ze w porze porannego szczytu. Nie ma to jak korek na pół osiedla.

102


dusiołek ~dusiołek (Gość)21.11.2016 10:55

No nareszcie coś się dzieje, bo oprócz wyboru spadochroniarza to nasze kochane miasto jest pustynią jakąś. A przy okazji odpowiednie służby rozprostowały kości i miały rzeczywiście nie lada zadanie. Ostatnie zdanie piszę jak najbardziej poważnie.

40


dusiołek ~dusiołek (Gość)21.11.2016 10:55

No nareszcie coś się dzieje, bo oprócz wyboru spadochroniarza to nasze kochane miasto jest pustynią jakąś. A przy okazji odpowiednie służby rozprostowały kości i miały rzeczywiście nie lada zadanie. Ostatnie zdanie piszę jak najbardziej poważnie.

10


? ~? (Gość)21.11.2016 09:46

Czy pieniądze ludziom pływającym w basenie, wyproszonym z powodu ćwiczeń, zostały zwrócone?

101


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat