Sierpień pierwszym miesiącem, od wybuchu pandemii, ze spadkiem liczby bezrobotnych

PAPKraj Czwartek, 24 września 20206 1268
Sierpień jest pierwszym miesiącem, od wybuchu pandemii, w którym odnotowano spadek liczby bezrobotnych - zwróciła uwagę szefowa MRPiPS Marlena Maląg, komentując dane GUS. W sierpniu osób bezrobotnych było o półtora tysiąca mniej niż w lipcu.

Główny Urząd Statystyczny 23 września podał, że stopa bezrobocia w sierpniu 2020 r. wyniosła 6,1%. Wcześniej również Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej szacowało, że stopa bezrobocia w sierpniu nie zmieniła się wobec lipca i wyniosła 6,1%.

 

"Warto zauważyć, że taki sam poziom bezrobocia odnotowano również w czerwcu. Najnowsze dane GUS to dobry sygnał, który oznacza, że trend wzrostu bezrobocia, który notowaliśmy od kwietnia, został zatrzymany. To również dowód na to, że tarcza antykryzysowa zadziałała, a zdecydowane kroki podjęte przez rząd uratowały nas przed lawinowym wzrostem bezrobocia" - ocenia szefowa MRPiPS Marlena Maląg.

 

Zdaniem minister, "sytuacja na rynku pracy uspokoiła się".

 

"Stopa bezrobocia od czerwca znajduje się na tym samym poziomie, za to notujemy niewielkie wahania jeśli chodzi o liczbę bezrobotnych. W sierpniu osób bezrobotnych było o półtora tysiąca mniej niż w lipcu, ale też o półtora tysiąca więcej niż w czerwcu. Warto jednak zauważyć, że sierpień jest pierwszym miesiącem, od wybuchu pandemii, w którym odnotowano spadek liczby bezrobotnych. To dobra wiadomość" - skomentowała dla PAP minister pracy.

 

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w sierpniu 1 mln 28 tys. osób, a w lipcu 1 mln 29,5 tys.

 

 

Olga Zakolska/PAP


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

xn. ~xn. (Gość)27.09.2020 07:34

Niesamowity spadek.cyt. "sytuacja na rynku pracy uspokoiła się". Tak, tak na 38 mln kraj spadek o 1500 osób. Jest powód do.... zadowolenia.

50


gość_alan ~gość_alan (Gość)27.09.2020 21:08

PiS niszczy gospodarkę!!! Wyższe podatki brak stabilnego prawa odstrasza inwestorów zagranicznych s krajowi nie są pewni jutra.Rzadzi nami banda baranów która nigdy uczciwą pracą się nie zajmowała. Dla dobra naszych dzieci trzeba to towarzystwo pogonić przy najbliższych wyborach wprowadzają znowu komunizm!!!

21


Kazik ~Kazik (Gość)27.09.2020 09:46

Spadek to jakaś kolejna ściema medialna u nas w okolicy pracy nie znajdziesz jedynie z grupą umiarkowana do sprzątania ale osoba chora takiej niewolniczej pracy wykonywać nie będzie. Te firmy które znam pozwalniały cześć ludzi i pytanie ile jeszcze pociągną bo wszystko stoi nie ma zamówień i nie ma gdzie sprzedać. PIS wykańcza co się da

60


xn. ~xn. (Gość)27.09.2020 07:35

Niesamowity spadek.cyt. "sytuacja na rynku pracy uspokoiła się". Tak, tak na 38 mln kraj spadek o 1500 osób. Jest powód do.... zadowolenia.

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat