Siedź w domu i trenuj! Tak robią zapaśnicy

ePiotrkow Poniedziałek, 23 marca 202012 5443
Atletyczny Klub Sportowy włącza się w propagowanie walki z koronawirusem. Klub odwołał wszystkie zajęcia sportowe, a jego przedstawiciele apelują o pozostanie w domu. - Siedźcie w domu, ale nie przestawajcie trenować! - mówią nasi zapaśnicy.

Ładuję galerię...

W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa SARS-CoV-2 Atletyczny Klub Sportowy włączył się w akcje wspierające walkę z tym zagrożeniem. Pierwszą decyzją było natychmiastowe odwołanie wszystkich treningów prowadzonych klubie. Zawodnicy i trenerzy AKS, w ramach akcji #zostanwdomu, zachęcają także, by do koniecznego minimum ograniczyć kontakty z innymi ludźmi, co znacznie zmniejsza ryzyko zarażenia. Z racji zawieszenia treningów odbywających się w sali sportowej, przedstawiciele piotrkowskiego klubu propagują również indywidualne treningi domowe we własnym zakresie. W akcję zorganizowaną w mediach społecznościowych włączyli się m.in. Dawid Szkodziński, Nikola Dytrych i Michał Jaworski.

 

- W sytuacji, jakiej znalazł się nasz kraj, mogliśmy zareagować tylko w jeden sposób. Decyzja o odwołaniu wszystkich treningów była bardzo trudna, ale jedyna możliwa i - co chcę wyraźnie podkreślić - przyjęta przez wszystkich ze zrozumieniem – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego. - Zamknięte szkoły, siłownie i sale treningowe oznaczają, że nie tylko nasi zawodnicy, ale każdy z nas ma ograniczone możliwości, jeśli chodzi o ruch i wysiłek fizyczny. Postanowiliśmy pokazać, że nawet tak mała przestrzeń jak dziecięcy pokój jest wystarczająca do tego, by zadbać o regularne ćwiczenia. Mam nadzieję, że uda się nam zarazić tą ideą jak najwięcej osób. Chociaż chyba słowo „zarazić” w tym momencie nie jest najwłaściwsze.


Atletyczny Klub Sportowy gorąco zachęca do tego, by w trudnym dla nas wszystkich czasie:

- przestrzegać wszystkich zaleceń władz centralnych i samorządowych,

- unikać skupisk ludzkich,

- zachować spokój i rozwagę, ponieważ powtarzanie plotek i fałszywych informacji bardzo pogarsza sytuację,

- dbać o własne zdrowie i samopoczucie: pamiętajmy, żeby pić dużo wody, właściwie się odżywiać i wysypiać.

 

- Powodzenie walki z realnym zagrożeniem, jakim jest dla nas koronawirus, w ogromnym stopniu zależy od nas samych: od naszej dyscypliny, empatii i wyobraźni – mówią zapaśnicy z AKS.

 

 

 

 

(materiały prasowe AKS) 


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (12)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.03.2020 15:23

W takom pogodę to grzech siedzieć w chacie

00


gość ~gość (Gość)26.03.2020 10:30

Pozdrawiam tego Czlowieka lat 61,ktory trenuje w domowej silowni - szacun!

00


gość ~gość (Gość)26.03.2020 10:28

Ja sobie trenuję fitness z YT - nie zamierzam skonczyc narodowej kwarantanny dwa razy grusza,niz przed;)

00


j. ~j. (Gość)23.03.2020 17:55

Mam 61 lat i od dawna malutką domową siłownie: hantle, sztangielki, drążek do podciągania, gumy do rozciągania, ściskacz do dłoni, kółko do ćwiczeń na brzuch, ławeczka, twister, tzw. agrafka, skakanka, poza tym niektóre ćwiczenia można wykonywać bez przyrządów, choćby tzw. pompki. (W czasie kwarantanny jak znalazł!) Żadnych wyczynów, wygłupów, ale staram się ćwiczyć dość regularnie, wtedy nie ma zakwasów (ostatnio wczoraj ok. 2 godz.), na ile mój starczy wiek i stan zdrowia pozwala. Troche też biegam, no... znacznie trudniej mi idzie z przestrzeganiem diety, dlatego trudno się pozbyć nadwagi. Może się uda w tym sezonie troche więcej ćwiczyć, a mniej jeść, zwłaszcza tego, co niezdrowe. W każdym razie warto się ruszać, bo to pomaga w utrzymaniu zdrowia. Ale... bynajmniej nie po to, żeby się chwalić na jakimś tam Instagramie swoimi zdjęciami. Nawet, jak mi się uda w tym sezonie schudnąć i może byłoby się czym pochwalić, to nie mam na to najmniejszej ochoty. Robię to po prostu dla siebie i każdemu, niezależnie od wieku proponuję w miarę swoich możliwości jak najwięcej ruchu, zamiast np. oglądania durnych seriali!

40


gość ~gość (Gość)23.03.2020 17:15

Ja z tym oddziałem mam do czynienia codziennie.Ale nie w Piotrkowie.

00


gość ~gość (Gość)23.03.2020 11:21

Jeszcze trochę i będą pełne szpitale psychiatryczne bo ludzie głupieja.

72


gość ~gość (Gość)23.03.2020 13:34

Korona się należy dla tego, kto wymyśla bajkę z wirusem. A dla sportowców zawsze szacunek!

22


33degreeMason ~33degreeMason (Gość)23.03.2020 11:20

nie dzieki, nie wierze w koronascieme

37


gość ~gość (Gość)23.03.2020 10:47

A co jak muszę do pracy bo tak mnie zwolni zaraz

50


gość ~gość (Gość)23.03.2020 11:00

Z tego co mi wiadomo to wszystkie kluby zawiesily treningi do odwołania więc że AkS też to chyba nic nadzwyczajnego.
Świat się zatrzymał. Sport spowolnil. Nie ma zawodów, imprez kwalifikacyjnych na igrzyska. Zawodnicy od dawna trenują w domu.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat