Siatkarki z Sulejowa grały z reprezentacją Polski

ePiotrkowRegion Piątek, 10 maja 20196 4981
Siatkarska reprezentacja kobiet niesłyszących, która w Spale przygotowuje się obecnie do Mistrzostw Europy odwiedziła Sulejów by rozegrać mecz kontrolny z zespołem UKS FUKS. Emocji nie brakowało, a sulejowianki chwilami stawiały bardziej doświadczonym przeciwniczkom twarde warunki.

Ładuję galerię...

Reprezentantki naszego kraju w poprzednich mistrzostwach Starego Kontynentu zajęły wysokie trzecie miejsce, a w tych zbliżających się planują co najmniej obronić brąz. - Teraz też chcielibyśmy zdobyć medal. Obecnie nasza reprezentacja jest w niemal optymalnym składzie. Nie ma jednej zawodniczki, która gra w klubie słyszących i walczy o awans do II ligi. Poza tym dziewczyny są zdrowe i w dobrej formie - powiedział nam Karol Maksymiuk, trener reprezentacji kobiet niesłyszących. Mecz, który kadra rozegrała w Sulejowie może mieć duże znaczenie w kontekście zbliżającego się czempionatu. - Nasz sparingpartner w ostatniej chwili wycofał się, więc musieliśmy szukać nowego. Jest nam bardzo miło, że drużyna z Sulejowa zgodziła się nam w tym pomóc. Sparing taki jak ten są normą w trakcie przygotowań, ale to zarazem ich bardzo ważny element - dodał selekcjoner.

 

Swojego zadowolenia z gry przeciwko tak mocnej drużynie nie krył też trener dziewcząt z Sulejowa. - To dla nas niesamowite wydarzenie, święto siatkówki. Dzisiejszy mecz pomoże nam wzmocnić się mentalnie. Nasze przeciwniczki nie słyszą, a mimo to rozumieją się na boisku doskonale. Zarówno dla mnie jako trenera, jak i dla dziewcząt to na pewno cenna lekcja - powiedział Wiesław Wieczorkowski, trener UKS FUKS Sulejów.

 

Ostatecznie w piątkowej rywalizacji górą były panie z reprezentacji Polski. W czterech rozegranych setach pokonywały sulejowianki do 18, 15, 18 i 21. Mimo to UKS pozostawił po sobie pozytywne wrażenie, a niektóre akcje zespołu z Sulejowa naprawdę mogły się podobać.

 

To spotkanie mogło się odbyć między innymi dzięki Bartoszowi Borkowskiemu, który po stronie gospodarzy czuwał nad jego organizacją.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dobra woda ~dobra woda (Gość)13.05.2019 12:04

A mieszkańcy ulicy Dobra Woda jakoś dziwnie milczą. Chyba , że już im nowa władza zrobiła ulicę. Nic o tym nie wiem, niech się pochwalą. Tak było zawsze głośno, a tu nagle cisza proszę.

20


gość ~gość (Gość)12.05.2019 02:54

Ważne że pan Borkowski czuwa nad siatkówka.

14


spoko ~spoko (Gość)12.05.2019 10:50

Najważniejsze, że jest siatkówka i plac defilad, a długów ile już tam ?

33


Wojciech ~Wojciech (Gość)11.05.2019 09:07

Sulejów nie płacze, że S-12 nie ma? I nie będzie?

42


gość ~gość (Gość)11.05.2019 06:22

Sulejow nie placze, ze wiadukty burza.

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat