Setki biegaczy wzięły udział w Nagonce

ePiotrkow Sobota, 19 maja 20186 6222
To już druga edycja cyklu biegów leśnych rozgrywanych na terenie Leśnej Osady w Kole. Potwierdził się fakt, że Polacy coraz chętniej decydują się na tę formę aktywności fizycznej. W zawodach udział wzięli nie tylko reprezentanci naszego regionu. Na starcie zameldowali się biegacze z całego kraju. To wszystko dzięki Fudu&co Sport Team, który jest głównym organizatorem i pomysłodawcą imprezy.

Ładuję galerię...

Tegoroczna edycja obejmowała dwa dystanse dla dorosłych (13 km oraz 43 km) oraz jeden dla młodzieży (2,5 km). Rywalizowały także dzieci bo organizatorzy przygotowali dla nich specjalną trasę o długości 200 metrów. Najwcześniej do boju ruszyli maratończycy, których start zaplanowano na 7:00. Trzy godziny później rozpoczęła się rywalizacja zawodników biegnących na dystansie 13 km. Pod wrażeniem wysokiego poziomu zmagań i malowniczości przygotowanych tras był burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, który wraz ze Starostwem Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim objął imprezę patronatem. - Druga Nagonka w tej malowniczej scenerii we wspaniały sposób promuje wolborskie lasy, ale też samą Osadę Leśną. Jak widać  po liczbie biegaczy to jest dla nich bardzo atrakcyjne wyzwanie bo dzisiaj zgłosiło się ich ponad 400. Mam nadzieję, że z każdym rokiem będzie ich coraz więcej. Myślę, że nie ma lepszej formy rekreacji niż ruch na świeżym powietrzu. Poza tym oczywiście wszyscy, którzy są tu z nami mogą również obejrzeć zwierzęta znajdujące się w Osadzie, w tym słynnego Chrumka. 

 

Dużą pracę podczas organizacji imprezy wykonali też  pracownicy Nadleśnictwa Piotrków, które było współorganizatorem II edycji cyklu biegów leśnych Nagonka. - Po naszej stronie było zabezpieczenie logistyczne terenu, na którym odbywały się biegi. Mamy dożo więcej biegaczy niż w zeszłym roku, czyli ewidentnie jest potrzeba biegania po lesie. Mamy niezłą pogodę, jest chłodniej niż w zeszłym roku. Trochę figla spłatały nam deszcze, które padały w ciągu tygodnia. Przez nie nasze prace rozpoczęły się później, a trasy musiały zostać nieco zmienione. Ten bieg zaczyna być biegiem ekstremalnym w którym zwyciężają najsilniejsi - powiedział Paweł Kowalski z Osady Leśnej w Kole.

 

Sami biegacze absolutnie nie narzekali na trudność trasy poszczególnych biegów. - Po ostatnich deszczach były miejsca gdzie było trochę wody i błota, ale to nie było uciążliwe bo nie były to długie odcinki. Dzisiaj jednak pogoda dopisała, ale doświadczeni biegacze nie zwracają na nią szczególnej uwagi bo biega się i w deszczu, i w śniegu, i na mrozie - relacjonował pan Dariusz, który przebiegł najdłuższą z zaplanowanych tras.

 

Z kolei Daniel, zwycięzca w kategorii młodzieżowej był bardzo zadowolony ze swojego występu, ale przyznał, że nie obyło się bez problemów. - Przebiegłem 2,5 km najszybciej, ale nie było łatwo. Na początku trochę się stresowałem, ale na szczęście udało się uspokoić. Pierwsze 200-300 metrów biegliśmy zwartą grupą, a później postanowiłem trochę odskoczyć i okazało się, że pozwoliło mi to wygrać.

 

Po zakończeniu biegów rozdano medale oraz nagrody. Najlepszy na najdłuższym dystansie w kategorii mężczyzn był Piotr Bodanka, a w kategorii kobiet Julita Titz-Koza. Na 13 km wśród panów zwyciężył Michał Stawski, a wśród pań Agata Tamborska. Najlepszym młodym biegaczem (dystans 2,5 km) okazał się Daniel Chanow, a biegaczką Klaudia Plich.

 

Poza biegami organizatorzy przewidzieli również wiele innych atrakcji. Każdy kto w sobotę pojawił się na terenie Osady Leśnej mógł wziąć udział w loterii z nagrodami. Najmłodsi mogli też skorzystać z dmuchańca, zabaw z animatorami czy malowania buziek. Można było też spróbować swoich sił w starciu z rugbystami Watahy Piotrków Trybunalski.  Zarówno organizatorzy, jak i przybyli goście zgodnie podkreślili, że tegoroczna edycja Nagonki była wielkim sukcesem, ale też, że będą się starać, aby w przyszłym roku poprzeczka powędrowała jeszcze wyżej.


Zainteresował temat?

9

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fsdfsdf ~fsdfsdf (Gość)20.05.2018 21:56

Brawa dla organizatorów! Fajne chłopaki jesteście!

10


gość ~gość (Gość)20.05.2018 11:19

cholera! przegapilam! nic mnie tak nie podnieca u facetow jak nogi. moze byc coś seksowniejszego?

12


gość ~gość (Gość)20.05.2018 21:10

Nie bójmy się użyć tego stwierdzenia - to najlepsza sportowa impreza organizowana w plenerze z prywatnej inicjatywy! Zaangażowanie niewielkiej grupy ludzi daje wyśmienite efekty! Tego typu akcje pokazują, że można i warto robić to co się czuje i kocha. W koło narzekamy, ze dzieciom nic się nie chce, że tylko komputer i smart phone...a tu mamy namacalny dowód, ze wystarczy stworzyć im warunki a dzieci chętnie z nich korzystają...ponad 200 dzieciaków oraz 200 dorosłych! FUDU - wielki szacun, jesteście goście!!!

70


leśnik ~leśnik (Gość)20.05.2018 08:26

Dużo zdjęć na www.wolborz.eu Super impreza, gratuluje FUDU :)

30


gość ~gość (Gość)19.05.2018 17:07

Super impreza!

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat