Seszele i Mauritius w jednej podróży z biurem Logos Tour

ePiotrkowŚwiat Piątek, 30 sierpnia 20191 2304
Seszele to niezwykłe wyspiarskie państewko położone na Oceanie Indyjskim. Jego historia związana jest z działalnością piratów, którzy od XIII wieku przybijali do jego wybrzeży. To tutaj najsłynniejsi spośród całej braci pirackiej poszukiwali bezpiecznego schronienia przed Koroną. Położone niespełna 1600 kilometrów od wybrzeży Afryki, to niewielkie państewko pozostawało niezamieszkane. Dopiero w X wieku stało się postojem dla arabskich kupców przewożących cenne towary przez ocean. Wraz z upływem czasu kraj zyskał nazwę Seszele. Jego nazwa pochodzi od nazwiska jednego ministrów finansów na dworze Ludwika XV, Jeana Moreau de Sechelles. Rozwój turystyki przypada na lata 70. XX wieku. To wówczas rozpoczęto budowę luksusowych hoteli oraz kąpielisk. Biuro podróży Logos Tour w swojej ofercie posiada wycieczkę łączącą dwa kraje: Seszele oraz Mauritius, dlatego warto przyjrzeć się atrakcjom ich obu.

Seszele – samotna wyspa pośród wód Oceanu Indyjskiego

 

Mahe to pierwszy punkt wycieczki każdego, kto decyduje się na przelot na wyspę. Mahe uznawana jest za jedną z głównych wysp archipelagu, do którego przynależy 115 malowniczych wysepek rozrzuconych wzdłuż równika.  Na Seszelach bez problemu porozumiemy się zarówno w języku angielskim, francuskim, jak i kreolskim. Bogata historia miała wpływ nie tylko na język, ale i wygląd wyspy, który stanowi mieszaninę różnych kultur.

Większość luksusowych hoteli usytuowana jest nad brzegiem Oceanu. Co więcej, większość z nich wznosi się pośród nieokiełznanej, bujnej roślinności. Na każdego turystę nocującego w jednym z apartamentów, czekają zapierające dech w piersi wschody oraz zachody słońca. Zainteresowani mogą połączyć to z zażywaniem porannych kąpieli w Oceanie. Decydując się na popołudniową wycieczkę po wyspie warto odwiedzić Craft Village, w której kupimy wysokiej klasy rzemieślnicze produkty, wytworzone przez miejscową ludność. Więcej informacji o wycieczkach jest dostępnych na stronie https://logostour.pl/kraje/seszele.

 

Victoria – stolica wyspy

 

Wycieczka do stolicy kraju musi być połączona ze zwiedzaniem jednego z najpiękniejszych ogrodów botanicznych  na świecie. W Mont Fleur zobaczymy olbrzymie żółwie, sprowadzone z wyspy Aldabra. Miejsce to cieszy się niesłabnącą popularnością pośród rodzin z dziećmi. Któż spośród nas nie chciałby ujrzeć tak wielu majestatycznych istot, które na tym świcie widziały znacznie więcej od nas. Punkt widokowy Mission Lodge charakteryzuje się niepowtarzalnym widokiem na Ocean. Być może wieki temu groźni piraci wyglądali tutaj statków należących do Korony. Szeszele, atrakcje turystyczne znajdujące się w tym kraju pomoże zorganizować biuro Logos Tour, które specjalizuje się w tworzeniu ofert dostosowanych do potrzeb klienta.

 

Mauritius

 

Nazwany na cześć księcia Maurycego Orańskiego, Mauritius został skolonizowany przez Holendrów w 1505 roku.  Dziś, uznawany jest za miejsce, które ukochała większość Europejczyków. Czyste, złote, piaszczyste plaże, wysokie góry oraz wulkaniczne jeziora zapierają dech w piersiach.  Liczba atrakcji sprawia, iż każdy znajdzie tutaj coś dal siebie. Znające się na modzie kobiety mogą zakupić tutaj wysokiej klasy ubrania wykonane w 100% z delikatnego kaszmiru oraz ciepłej wełny. Black River wraz z charakterystycznym wodospadem, potrafią przyprawić o zawrót głowy. Znany wulkan Trou aux Cerfs, mierzy aż 605 metrów wysokości, posiada głęboki na 80 metrów krater. W Ganga Tao Czekaja kompleks świątynny hindusów, wraz z pomnikiem Sziwy i świętym jeziorem. To tutaj spragnieni samotności, mogą oddać się długiej medytacji.

 

Mauritius – atrakcje czekające na turystów

 

Mauritius uznawany jest za raj miłośników sportów wodnych. To tutaj zapiszemy się na zajęcia z nurkowania pośród bogatej rafy koralowej. Wypożyczymy rowery wodne, a także kajaki i deski do windsurfingu. Ze względu na czyste, piaszczyste plaże dużą popularnością cieszy się siatkówka plażowa, a także znana na całym świecie gra w bule. Do stałych atrakcji wyspy należą rejsy katamaranem, które umożliwiają szybkie przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi wysepkami. Wyprawę dodatkowo urozmaici pływanie pośród delfinów. Te przyjazne ssaki przyzwyczajone są do turystów i z tego względu chętnie podpływają do łodzi i  zaciekawieniem spoglądają w twarze uradowanych turystów. Podczas jednego z rejsów możemy liczyć na ciekawe opowieści dotyczące historii wyspy, a także pyszną kolację składającą się w miejscowych przysmaków i widok na górę Rempart oraz Kryształową Skałę.

 

Port Louis będący stolicą państwa liczy około 156 700 mieszkańców. Wędrując pośród pięknych uliczek miasta, z jednej strony naszym oczom ukażą się wysokie, nowoczesne budynki, stanowiące jego wizytówkę, a z drugiej ubogie, wciśnięte między nimi, tradycyjne kreolskie chaty. Pamplemousses będący jedną z największych atrakcji miasta. W Port Louis na każdym kroku uświadamiamy sobie, iż jest to tak naprawdę miasto kontrastów, a także przenikania kultur. Nigdzie indziej nie spotkamy sąsiadujących ze sobą kościołów katolickich oraz meczetów i tradycyjnych hinduskich świątyń.

Seszele to miejsce dedykowane każdemu. Doskonale czują się tutaj rodziny z dziećmi, jak i emeryci, którzy dopiero teraz mają czas na eksplorację świata.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Moczowisko. ~Moczowisko. (Gość)30.08.2019 14:09

Prawie jak Słoneczko na Bugaju.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat