Seria pożarów w powiecie piotrkowskim

ePiotrkowRegion Wtorek, 19 marca 20196 10057
W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Stobnicy w gminie Ręczno. Zaledwie kilka godzin później strażacy musieli się mierzyć z ogniem w Przygłowie w gminie Sulejów.
fot.: OSP Przygłów

- Strażacy kilkanaście minut przed 1 w nocy w Stobnicy zastali rozwinięty pożar poddasza. Na szczęście wszyscy mieszkańcy wcześniej opuścili ten budynek. Na miejscu pracowało 8 zastępów straży pożarnej, czyli 28 strażaków. Poza tym obecni byli też ratownicy medyczni i przedstawiciele pogotowia energetycznego. - Mówi st. kpt. Piotr Kaźmierczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim. W tym pożarze nie było osób poszkodowanych, ale niezbędna okazała się pomoc medyczna dla jednej z kobiet, która pod wpływem stresu źle się poczuła.

 

Do kolejnego zdarzenia, w którym konieczna była interwencja strażaków, doszło w gminie Sulejów około 5:30. - Zarówno w tym, jak i poprzednim przypadku mieliśmy do czynienia z pożarem sadzy w kominie. W Przygłowie przez około godzinę działały dwa zastępu tamtejszej OSP - dodaje st. kpt. Piotr Kaźmierczak.

 

Strażacy przypominają, że utrzymywanie przewodów kominowych w odpowiednim stanie jest obowiązkiem, który powinniśmy wypełniać by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Zalecane są regularne przeglądy przewodów kominowych.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ds ~ds (Gość)19.03.2019 15:42

seria?

11


gość ~gość (Gość)19.03.2019 14:05

Paliło sie w domu, którym ludzie od dziecka zajmowali się paleniem wiec nie wiem po go takie głupie komentarze.

20


gość ~gość (Gość)19.03.2019 15:04

Bo palić to trzeba umic kurla

12


kuminiorz ~kuminiorz (Gość)19.03.2019 13:15

Dlatego żeby palić w piecu węglowym to trzeba się na tym znać i nie chodzi tu wcale o spalenie śmieci, bo głównym producentem sadzy w ciągu kominowym jest spalanie węgla właśnie.

60


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga19.03.2019 11:54

Czyżby palenie śmieci ??

37


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat