Seniorzy z zagranicy odwiedzili Piotrków

ePiotrkow Poniedziałek, 08 października 20180 1615
Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi zajęcia z dziećmi i seniorami. Pracownicy Ośrodka starają się zapewnić swoim podopiecznym atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu i motywować do zdobywania nowych umiejętności. Jednym ze sposobów jest współpraca z organizacjami pozarządowymi. Jej rezultatem jest między innymi inicjowanie kontaktów zagranicznych.

Ładuję galerię...

W marcu tego roku przedstawiciele Klubu Seniora wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu w Austrii w ramach projektu SINDI. W piątek 5 października w ramach tego samego projektu gościli seniorów z Austrii, Francji i Łotwy. Delegacja zwiedziła OEA, zapoznała się z jego działalnością na rzecz seniorów, wzięła udział we wspólnych zajęciach. Goście obejrzeli aktualną wystawę fotograficzną litewskiego fotografa.

 

Dla polskich seniorów była to okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów towarzyskich, odświeżenia znajomości języków angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego czy francuskiego, bo takimi posługiwali się goście.

 

- Kadra OEA jest otwarta na nowe pomysły, inicjatywy, kontakty, bo to służy rozwojowi placówki. Klub Seniora w OEA działa od 2011 roku, a oferta skierowana do dorosłych (60+) obejmuje warsztaty: plastyczne, fotograficzne, ceramiczne, decoupage, teatralne, wokalne, taneczne, kabaretowe, komputerowe, chór seniora Radość Życia oraz koło brydżowe – mówi Magdalena Ciżewska starszy instruktor MOK.

 

 

 

(materiały: OEA MOK Piotrków) 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat