Seniorzy z zagranicy odwiedzili Piotrków

ePiotrkow Poniedziałek, 08 października 20180 1004
Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi zajęcia z dziećmi i seniorami. Pracownicy Ośrodka starają się zapewnić swoim podopiecznym atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu i motywować do zdobywania nowych umiejętności. Jednym ze sposobów jest współpraca z organizacjami pozarządowymi. Jej rezultatem jest między innymi inicjowanie kontaktów zagranicznych.

Ładuję galerię...

W marcu tego roku przedstawiciele Klubu Seniora wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu w Austrii w ramach projektu SINDI. W piątek 5 października w ramach tego samego projektu gościli seniorów z Austrii, Francji i Łotwy. Delegacja zwiedziła OEA, zapoznała się z jego działalnością na rzecz seniorów, wzięła udział we wspólnych zajęciach. Goście obejrzeli aktualną wystawę fotograficzną litewskiego fotografa.

 

Dla polskich seniorów była to okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów towarzyskich, odświeżenia znajomości języków angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego czy francuskiego, bo takimi posługiwali się goście.

 

- Kadra OEA jest otwarta na nowe pomysły, inicjatywy, kontakty, bo to służy rozwojowi placówki. Klub Seniora w OEA działa od 2011 roku, a oferta skierowana do dorosłych (60+) obejmuje warsztaty: plastyczne, fotograficzne, ceramiczne, decoupage, teatralne, wokalne, taneczne, kabaretowe, komputerowe, chór seniora Radość Życia oraz koło brydżowe – mówi Magdalena Ciżewska starszy instruktor MOK.

 

 

 

(materiały: OEA MOK Piotrków) 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (0)

W dniach 20-21 października trwa cisza wyborcza. Komentowanie jest możliwe jedynie dla zalogowanych użytkowników, a wpisy trafiają do moderacji. Agitacja wyborcza jest zabroniona.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat