Seniorzy z Piotrkowa zakończyli cykl plenerów Łódzkiego Domu Kultury

ePiotrkowRegion Środa, 03 października 20181 2563
Wizytą grupy seniorów z Piotrkowa Trybunalskiego w Przedborzu, Łódzki Dom Kultury zakończył tegoroczny cykl plenerów artystycznych „Przystanek 60+” na który składały się m.in. warsztaty z gobelinu, fotografii oraz malarstwa.

Ładuję galerię...

Oferta zaproponowana przez ŁDK obejmowała dwa rodzaje plenerów. Pierwsza powstała we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego i zakładała warsztaty w siedmiu parkach krajobrazowych połączone ze zwiedzaniem.
Druga propozycja skierowana była do bardziej technicznie zaawansowanych artystów, którzy wzięli udział w plenerach zorganizowanych w przestrzeniach miejskich w atrakcyjnie turystycznie i historycznie miejscowościach takich jak: Wieluń, Tum, Nieborów oraz Piotrków Trybunalski. – Podziwiam zapał oraz pasję uczestników. Dla niektórych z nich, to pierwsze spotkanie z tego typu twórczością z czego tym bardziej się cieszę. Plenery to nie tylko możliwość rozwoju artystycznego, ale też bliższego poznania naszego województwa. – komentuje Jacek Sokalski, dyrektor ŁDK.


Prace powstałe w trakcie plenerów artystycznych wezmą udział w konkursie, którego rozstrzygnięcie odbędzie się 15 października 2018 r. w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury. Wtedy też nagrodzeni zostaną autorzy najlepszych plac fotograficznych, malarskich oraz rękodzielniczych. Wydarzenie tradycyjnie już zostanie zakończone występem artystycznym.
Tylko do końca roku seniorzy maja okazję wziąć udział w forach dyskusyjnych, które odbędą się w Opocznie (8 października) oraz Pabianicach (18 października). Wydarzeniem podsumowującym całoroczne działania w ramach „Przystanku 60+” będzie Finał Finałów podczas którego zostaną wręczone statuetki Seniora Roku. Całość zakończy zabawa andrzejkowa.


Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+ to projekt realizowany przez Łódzki Dom Kultury dzięki dofinansowaniu ze strony Zarządu Województwa Łódzkiego. Patronat nad wydarzeniem sprawuje marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

 

 

(materiał: ŁDK)


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

filozof ~filozof (Gość)03.10.2018 20:40

Brawo dla dyrektora Jacka Sokalskiego za Kolorową Lokomotywę i Przystanek 60+

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat