Seniorzy z Piotrkowa nagrodzeni w konkursach Przystanku 60+

ePiotrkowRegion Czwartek, 18 października 20186 3908
W Łódzkim Domu Kultury podczas uroczystego finału podsumowano ostatnie trzy miesiące projektu pn. Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Rozstrzygnięto również konkursy w których najwięcej nagród zdobyli seniorzy z Piotrkowa Trybunalskiego. W konkursie fotograficznym I miejsce zajęła Bożena Gęgotek (zdjęcie pojedyncze), natomiast II miejsce Barbara Ałaszewska (cykl fotografii). Wyróżnienia otrzymali: Róża Lesińska (fotografia), Teresa Ulcyfer (gobelin) oraz Roma Ogrodniczak i Ryszard Urban (malarstwo).

15 października w Łódzkim Domu Kultury oficjalnie podsumowano ostatnie miesiące realizacji projektu „Przystanek 60+”. Tylko w plenerach artystycznych oraz forach wzięło udział przeszło 1000 seniorów z województwa łódzkiego. Od początku realizacji projekt przyciągnął kilka tysięcy dojrzałych artystów. W okresie od sierpnia do października seniorzy z całego województwa łódzkiego brali udział w plenerach artystycznych zorganizowanych we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – stałym partnerem Łódzkiego Domu Kultury. Uczestnicy – oprócz spacerów przyrodniczych oraz możliwości poznania atrakcji turystyczno-historycznych regionu – wzięli udział w warsztatach z fotografii, malarstwa oraz gobelinu. Tegoroczną nowością zaproponowaną przez ŁDK były plenery miejskie zorganizowane w takich miejscowościach, jak: Wieluń, Piotrków Trybunalski czy Nieborów.


Podczas podsumowania plenerów wyłoniono 26 osób, które zostały nagrodzone i wyróżnione za prace artystyczne w trzech konkursach. W konkursie fotograficznym (kategoria cykl) nagrodzono: Teresę Michalską - Barską – I miejsce, Barbarę Ałaszewską – II miejsce, Teresę Piotrkowską – III miejsce. W kategorii zdjęcie pojedyncze nagrody otrzymali: Bożena Gągotek – I miejsce, Wojciech Psiurski – II miejsce i Lila Nowalska – III miejsce. Wyróżnienia otrzymały 4 osoby. W konkursie malarskim nagrodzono: Ewę Roj – I miejsce, Marlenę Kluk – II miejsce, Marię Mielczarek – III miejsce. Wyróżnionych zostało 8 osób. W konkursie gobelinu nagrodzono: Alicję Kuleszę – I miejsce, Elżbietę Lewandowską – II miejsce oraz Sabinę Piwowaron – III miejsce. Wyróżnienia przyznano 2 osobom.


- Po dwóch latach działalności z dumą mogę powiedzieć, że Przystanek 60+ wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń Łódzkiego Domu Kultury. Do tej pory zaufało nam tysiące seniorów. Spotykając się z uczestnikami, uważnie przysłuchujemy się ich propozycjom i uwagom. Chcemy rozwijać projekt i spełniać oczekiwania seniorów – zapewniał Jacek Sokalski, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury.


W trakcie uroczystości seniorzy wysłuchali koncertu „Przez świat w różowych okularach" w wykonaniu Teresy Stokowskiej - Gajdy, Emilii Kudry i Bartosza Zajdy. Artyści zaprezentowali utwory W. Młynarskiego, W. Wysockiego, Ch. Aznavour' a i E. Piaf.
Tylko do końca roku seniorzy mają okazję wziąć udział w ostatnim forum dyskusyjnym, które odbędzie się w Pabianicach, 18 października 2018 r. Wydarzeniem podsumowującym całoroczne działania w ramach „Przystanku 60+” będzie Finał Finałów zaplanowany na 30 listopada 2018 r., podczas którego zostaną wręczone statuetki Seniora Roku. Całość zakończy zabawa andrzejkowa.

 

 

 

(materiały: ŁDK)


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

yato ~yato (Gość)22.10.2018 16:08

Czy aby wszyscy nagrodzeni mają te swoje 60 lat ?????????
Czy to sprawiedliwe ?????????

00


elus ~elus (Gość)18.10.2018 22:11

Bardzo fajna inicjatywa Panie Jacku

23


Jas ~Jas (Gość)18.10.2018 20:30

Szkoda, że dyr Jacek Sokalski nie wystartował na prezydenta. Myślę, że miał by duże szanse

25


filozof ~filozof (Gość)18.10.2018 19:29

Panie dyrektorze gratuluję. Ludzie Panu zazdroszczą to dobrze bo widać, że Pan pożyteczne rzeczy robi.

35


historyk ~historyk (Gość)18.10.2018 18:12

Taki specjalista od pobudzania do życia ludzi starszych, i bardzo dobrze ma się marnować na etacie prezydenta miasta czy to nie strata jego talentu i możliwości przecież to są dwa odrębne stanowiska które wymagają dwóch różnych predyspozycji to była by wielka strata dla ŁDK i województwa a nowego prezydenta nam nie trzeba bo mamy najlepszego.

32


S. i S. ~S. i S. (Gość)18.10.2018 13:32

Ależ Pan S. się aktywny ostatnio zrobił. A to ŁDK, a to lokomotywa, a to seniorzy. Otwieram lodówkę a tam S.

66


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat