Seniorzy z DPS-u pod okiem „wielkiego brata”

Strefa FM Wtorek, 20 listopada 20125 4311
W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Żwirki w Piotrkowie zainstalowano monitoring. 43 kamery będą rejestrować to, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz budynku.

- Kamery zostały zainstalowane tylko i wyłącznie na korytarzach. Na zewnątrz zainstalowano 12 kamer, wewnątrz 31 - mówi Wioletta Bielawska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie.
 
Łączny koszt instalacji monitoringu wyniósł około 54 tysiące złotych. System wizyjny poprawi nie tylko bezpieczeństwo ale i przyniesie oszczędności.
– Kamery zainstalowano przede wszystkim w celu poprawienia bezpieczeństwa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Druga sprawa to ograniczone środki finansowe na zatrudnienie portierów. Z tego tytułu będą spore oszczędności – mówi Wioletta Bielawska.
 
Obecnie w placówce przy Żwirki przebywa 102 pensjonariuszy.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Al Bundy ~Al Bundy (Gość)20.11.2012 17:21

"szopen" napisał(a):
W rewanżu pensjonariusze powinni teraz się złożyć i założyć monitoring w pomieszczeniu dyrekcji placówki i oglądać live w kawiarni :P


Trafna uwaga. Powinno to działać w dwie strony - byłby materiał do oceny pracy pracowników DPS-u. A do obsługi tych kamer trzeba będzie zatrudnić pracowników (3 zmiany?).
Ten monitoring to tylko taki test, na razie obejmujący staruszków w DPS-ie. Ostatecznym celem jest zagęszczenie kamer w przestrzeni publicznej niczym samochodów w Bełchatowie - kamer będzie więcej niż obywateli. Teoretycznie dla bezpieczeństwa mieszkańców, w praktyce dla bezpieczeństwa władzy - władza będzie mogła przewidywać działania swoich niewolników.

00


wodnik47 ~wodnik47 (Gość)20.11.2012 14:28

"anetta" napisał(a):

Likwidacja portierów to zwykła fikcja

00


anetta ~anetta (Gość)20.11.2012 13:26

Ciekawa jestem kto ma te kamery obsługiwać , bo przecież wszyscy wiemy że jedna osoba musiałaby cały czas siedzieć przy monitorze , a co za tym idzie "prawie tak jak by wykonywała prace portiera " tylko ze on jeszcze pozamiata , pomaluje itp.,pielęgniarka ,opiekunka i pokojowa maja co robić na zmianie no chyba że sama dyrekcja zamieszka i będzie monitorować ;-)

00


szopen ~szopen (Gość)20.11.2012 13:26

W rewanżu pensjonariusze powinni teraz się złożyć i założyć monitoring w pomieszczeniu dyrekcji placówki i oglądać live w kawiarni :P

10


wodnik47 ~wodnik47 (Gość)20.11.2012 12:57

Lepiej naprawić ogrodzenie będzie taniej i bezpieczniej

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat