Semeniuk o odmrażaniu gospodarki: rozmawiamy m.in. z gastronomią o ogródkach

PAPKraj Piątek, 23 kwietnia 202115 1125
Chcielibyśmy przygotować rozwiązania dla branży eventowej, które pozwolą przenieść część przedsięwzięć na otwartą przestrzeń - mówiła w czwartek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Zaznaczyła, że trwają też rozmowy z gastronomią o ogródkach.
fot. PAP

Wiceszefowa MRPiT pytana w audycji portalu onet.pl o odmrażanie gospodarki wskazała: "Jeżeli uda nam się wyszczepić znaczącą część społeczeństwa, wchodzimy w kolejny etap stabilności gospodarczej. W przyszłym tygodniu podejmujemy duże wyzwanie, żeby przedstawić to w perspektywie 4-5 tygodni".

 

Chodzi, jak powiedziała, o "plan odmrażania na sam maj". "To ma związek z licznymi imprezami, komuniami, chrzcinami, weselami" - wyjaśniła.

 

"Również dla branży eventowej chcielibyśmy przygotować rozwiązania, które pozwolą (...) w momencie, kiedy będziemy mieli coraz częściej ciepłą pogodę, dobrą pogodę, część przedsięwzięć przenieść na otwartą przestrzeń" - wskazała. Dodała, że prowadzone są też rozmowy "z gastronomią o ogródkach".

 

Semeniuk przyznała, że osobiście jest zwolennikiem takiego poluzowania. "Ale moje +tak+ musi się jeszcze spotkać ze słowem +tak+ ze strony Rady Medycznej" - dodała.

 

Wiceminister wyraziła nadzieję, że okres wakacyjny będzie czasem stabilności gospodarczej. "Te gałęzie gospodarki, które uda nam się przenieść w znaczącej części na otwartą przestrzeń - tutaj mówię o parkach rozrywki - będziemy starali się otwierać" - powiedziała.

 

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę, że w 11 województwach: małopolskim, pomorskim, zachodniopomorskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podkarpackim, świętokrzyskim, podlaskim i lubuskim, od poniedziałku 26 kwietnia będą mogły działać salony urody, fryzjerskie i kosmetyczne. Natomiast w woj.: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim utrzymane zostają dotychczas obowiązujące obostrzenia.(PAP)

 

autor: Magdalena Jarco


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

miś bez ucha ~miś bez ucha (Gość)23.04.2021 23:44

Odmrozić to sobie można uszy. Gospodarkę uwaliliście, i ona w całości się już nie podniesie. Wielu przedsiębiorców wycyckaliście z oszczędności, wpędziliście w długi i doprowadzili do bankructwa, a niektórych dodatkowo do samobójstwa. Takie są fakty. Jesteście grabarzami Polski!

Cytuję:
wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk


Czy aby miał miejsce rozwój, ludzie pracowali, a technologia się rozwijała, to musi być od tego wszystkiego minister?! Przecież to tak potrzebne jak drzwi do lasu. Ile jest takich zupełnie zbędnych ministerstw, które tylko przewalają corocznie miliony z publicznej kasy?

Cytuję:
Ale moje +tak+ musi się jeszcze spotkać ze słowem +tak+ ze strony Rady Medycznej" - dodała.


Konowały zamiast leczyć chorych, to utworzyły Radę Konowałów, i radzą, jak tu dobić do reszty gospodarkę. Świat na głowie stanął, i zaraz sobie kark skręci...

01


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga23.04.2021 13:24

Niewola
W państwie totalitarnym
Wolność
Nie będzie nam odebrana
Nagle
Z dnia na dzień
Z wtorku na środę
Będą nam jej skąpić powoli
Zabierać po kawałku
(Czasem nawet oddawać
Ale zawsze mniej, niż zabrano)
Codziennie po trochę
W ilościach niezauważalnych
Aż pewnego dnia
Po kilku lub kilkunastu latach
Zbudzimy się w niewoli
Ale nie będziemy o tym wiedzieli
Będziemy przekonani
Że tak być powinno
Bo tak było zawsze.
Kornel Filipowicz, 1913-90

20


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)23.04.2021 07:48

A co wtedy z DDM?

30


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)23.04.2021 09:12

Matrix
...Czarnek: możliwe, że po 10 maja wszyscy uczniowie wrócą do szkół...
A co z tzw. mutacją indyjską koronawirusa, czy ona tak bezkarnie będzie śmigała sobie po Polsce i czy ona też zaraża święte krowy, czy tylko ludzi? Jest pewna szansa, że zasiedziała mutacja brytyjska, nie wpuści konkurencji na polski rynek, bo wirusy też swój honor mają.
Zacytuję słowa piosenki słynnego niegdyś Antosia Szprychy:
...Obiecanki, cacanki, a w Polsce jak kto chce...
Matrix?

32


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)23.04.2021 08:57

Odmrozić to sobie możecie zapiekankę. Ja mam bar otwarty cały czas a milicja won

21


Kazik ~Kazik (Gość)23.04.2021 08:48

odmrażać to sobie mogą lodówkę lub zamrażarkę...

31


fot. ~fot. (Gość)23.04.2021 07:38

Czyli czwarta fala przełożona na później ? czy tuż po majowych imprezach ? i po wyborach w Rzeszowie .

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat