ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Sekurytyzacja – skorzystaj z pomocy specjalistów

Wtorek, 12 lutego 2019 1208
Sekurytyzacja to bardzo wymagający i złożony proces, przez który trudno przebrnąć bez żadnej pomocy. Kluczowa w przypadku takich transakcji może okazać się pomoc podmiotów zewnętrznych. Jakie korzyści może przynieść przedsiębiorstwu taka współpraca?

Sekurytyzacja – na czym polega? 


Na czym polega sekurytyzacja? Jest to proces przekształcania przenaszalnych wierzytelności pieniężnych w papiery wartościowe. Inicjatorem jest podmiot poszukujący źródeł finansowania. W tym celu do życia powołuje się spółki SPV (inaczej spółki specjalnego przeznaczenia). Inicjator przenosi wybrane pakiety posiadanych przez siebie wierzytelności właśnie na tę jednostkę. Po nabyciu w ten sposób wierzytelności inicjatora spółka celowa zyskuje prawo do odbioru świadczeń dłużnika. Później SPV emituje papiery wartościowe zabezpieczone tymi wierzytelnościami, oferując je nabywcom na rynku publicznym lub niepublicznym.     

 

Szeroki zakres wsparcia

 

Jest kilka powodów, dla których warto skorzystać z pomocy firm specjalizujących się w usługach sekurytyzacji. Poszczególne etapy tego procesu wymagają pomocy doświadczonego partnera. Najważniejszą kwestią na początku jest zbudowanie solidnego portfela, czyli utworzenie puli aktywów pozwalającej na dotarcie do rynków kapitałowych. Kolejnym etapem jest stworzenie spółki celowej, utworzenie infrastruktury prawnej w celu ułatwienia emisji obligacji, wyznaczenie agenta płatniczego, powiernika i administratora ruchu bankowego oraz przekazanie niezbędnych informacji agencjom ratingowym. Pomoc firm wspierających sekurytyzację można uzyskać na każdym ze szczebli takiej transakcji. Ponadto wśród usług znajdują się jeszcze m.in. zapewnianie dyrekcji i siedziby, sekretariat korporacyjny, prowadzenie ksiąg i ewidencji spółek, składanie wymaganych zeznań i deklaracji czy też administrowanie rachunkiem bankowym.      

 

Dopasowanie do klienta

 

Jedną z głównych zalet takiego rozwiązania jest dopasowanie do potrzeb klienta. Specjaliści od sekurytyzacji są w stanie zmienić zakres świadczonych usług w zależności od wymogów danej sytuacji. Ponadto bogate doświadczenie nabyte w pracy z innymi klientami może przełożyć się na poprawę funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa. Skorzystanie z pomocy biznesowego partnera, który zajmie się monitorowaniem sekurytyzacji, pomoże odciążyć pracowników i pozwoli im skoncentrować się na ich obowiązkach.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat