Segregacja śmieci obowiązkowa od 6 września

UM Piotrków TrybunalskiRegion Poniedziałek, 09 września 201913 8260
Weszła w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zmiany w prawie wprowadzają m.in. obowiązek segregacji odpadów. Kto musi złożyć nową "deklarację śmieciową"?
pixabay.com

Właściciele nieruchomości, którzy do tej pory zadeklarowali brak segregacji odpadów, muszą złożyć nową deklarację, w której należy określić selektywny sposób zbierania odpadów. Dokument należy złożyć w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28 w Piotrkowie, wejście B, pok. 236.


- W przypadku niezłożenia nowej deklaracji opłata zostanie określona w drodze decyzji administracyjnej – zastrzega Dorota Kosterska, kierownik Referatu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi.

 
Uwaga! Nową deklarację składają tylko właściciele nieruchomości, którzy do tej pory nie segregowali odpadów komunalnych.
Co stanie się w przypadku niedopełnienia obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych? - Wówczas na właścicieli nieruchomości będzie nakładana opłata, która może wynieść od dwóch do czterokrotności opłaty za zbieranie odpadów w sposób selektywny – wyjaśnia Dorota Kosterska, zaznaczając, że wysokość tej opłaty zostanie uchwalona przez Radę Miasta.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.09.2019 13:50

Najpierw zorganizujcie wywóz śmieci w gminie Rozprza częściej niż raz w miesiącu a dopiero potem wymagajcie wyższych opłat i tzw segregacji, co i tak potem wszystko trafia do tej samej śmieciarki

50


basia1956 ~basia1956 (Gość)10.09.2019 13:47

co po moim segregowaniu jak w pergolach czekają ludzie poszukujący nie wiadomo czego i rozwalają worki oni to dopiero segregują

50


zawierzony ~zawierzony (Gość)10.09.2019 09:58

taa , ja ew bloku segreguje , a buraki z okolic i tak na kupe pod smietniki przywoza , i co im zrobicie?

80


dyskryminacja ~dyskryminacja (Gość)10.09.2019 09:27

To ograniczenie mojej wolności. Ja mogę płacić więcej, ale nie chcę mieć w domu stu tysięcy worków.

74


tyle worków ~tyle worków (Gość)10.09.2019 08:43

Firmy odbierające śmieci powinny segregować, w końcu za coś mają płacone?

82


X2 ~X2 (Gość)10.09.2019 07:39

To już dyktatura nic innego. W mojej gminie ostatnio zbierali telewizory i inną elektronikę duże telewizory tłukli rzucając o ziemię dotąd aż się rozpadnie na części . Do tej samej śmieciarki idą okna z szybami dywany zamrażarka i wiele innych rzeczy. To wszystko dociskane jest hydrauliką by więcej weszło więc szyby z okien strzelają ze śmieciarki. Tak wygląda odzyskiwanie surowców wtórnych przez firmy śmieciowe. Druga sprawa firma winna prowadzić ewidencję odbieranych koszy bo dlaczego mam płacić za coś czego nie wystawiłem bo nie mam. Kosz komunalny raz na 2 miesiące a pety i podobne raz w miesiącu. Bio latem nie mam a szkło raz na 5 miesięcy

40


gość ~gość (Gość)09.09.2019 21:22

Najpierw segregacja odpadów a później i tak podpalają i nie ma winnego jak to jest ? I atmosferę nie zatruwaja a szary Polak składa układa...

100


ada ~ada (Gość)09.09.2019 19:09

W gminie Aleksandrów firma odbierajaca odpady nawet nie zostawia odpowiednich worków do segregacji nie mówiąc nawet o koszach. Trzeba będzie chyba usypywać z segregowanych śmieci kopce przy posesjach ...

80


qwert ~qwert (Gość)09.09.2019 18:56

te segregowane łatwiej podpalić

101


SEGREGTOR ~SEGREGTOR (Gość)09.09.2019 17:04

Czegoś NIE ROZUMIEM:Jeśli nie segreguję śmieci i nie planuję prowadzić takiej segregacji to powinienem PRZED ZŁOŻENIEM deklaracji wiedzieć ile to będzie kosztować.czyli w moim rozumowaniu: Sesja Rady Miasta winna odbyć się w tej sprawie JAK NAJSZYBCIEJ.Następnie podać termin wprowadzenia NOWYCH STAWEK OPŁAT w mediach ,ORAZ OGŁOSIĆ jaka jest cena za niesegregowanie odpadów - po uprawomocnieniu się Uchwały Rady Miasta.Bo może się okazać ,że Wojewoda tej Uchwały nie zatwierdzi i wprowadzenie nowych stawek i związana z tym segregacja opóźni się o minimum TRZY miesiące.PROSZĘ O WYJAŚNIENIE.

101


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat