Sędzia Wesołowska o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie

Strefa FM Czwartek, 13 grudnia 20185 3547
"Skończyć z milczeniem" - pod takim hasłem odbyła się konferencja zorganizowana przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim. Przedstawiciele policji, sądu i fundacji mówili o potrzebie ochrony praw dzieci i seniorów oraz o formach współpracy rodzin z placówkami społecznymi.

Ładuję galerię...

Jeden z wykładów wygłosiła znana z telewizyjnych programów sędzia Anna Maria Wesołowska. Podkreśliła, że w Polsce powinien obowiązywać nowy Kodeks rodzinny i opiekuńczy, który lepiej chroniłby interesy najmłodszych. - Prace nad przygotowaniem nowego kodeksu trwają. Myślę, że on pozwoli nam na zrozumienie jak ważne jest, żeby właściwie oceniać dobro dziecka już wtedy, gdy jest maleńkie. Trzeba mu zapewnić poczucie bezpieczeństwa i pokazać odpowiednie wzorce. Musimy mieć świadomość, że nasze dziecko bardzo cierpi, kiedy się kłócimy, używamy wulgaryzmów, pijemy alkohol czy palimy papierosy - powiedziała.

 

Prelegenci podczas swoich wystąpień wskazywali też instytucje, z pomocy których mogą korzystać osoby pokrzywdzone przemocą w rodzinie oraz konkretne rozwiązania prawne, na które mogą się powoływać.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Edek ~Edek (Gość)13.12.2018 12:57

Bełkot tendencyjny, patologia dostała 500 plus i teraz kwitnie, pali chleje i się ma jak nigdy, tylko teraz nie wolno o tym mówić i pisać bo to jest niepoprawne, najlepszym przykładem jest ta sprawa z Izdebek k Krosna ,gdzie dzieci zamiast mówić to szczekały do psich misek, patologia głosuje na pis bo ma interes! - https://www.wprost.pl/kraj/10173288/dramat-rodzinny-ojciec-podejrzany-o-molestowanie-10-dzieci-bylo-wychowywanych-przez-psa.html

23


X2 ~X2 (Gość)13.12.2018 10:50

Pogadać to potrafią a w rzeczywistości nie potrafią odróżnić ofiary od oprawcy taka jest smutna prawda bo na pomoc policji czy sądu nie ma co liczyć i najlepiej zadbać samemu o siebie

62


gość ~gość (Gość)13.12.2018 10:02

Gratulacje dla Pani Marzęnny R. Za organizację.

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat