"Secesja. Piękno nieprzemijające" w piotrkowskim zamku

Muzeum Piotrków Poniedziałek, 18 marca 20190 1964
W niedzielne popołudnie sale Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim wypełnili uczestnicy wernisażu wystawy pt. „Secesja. Piękno nieprzemijające”. Uczestnicy wysłuchali również prelekcji poświęconej secesji w sztuce oraz wystąpienia na temat prezentowanej kolekcji.

Ładuję galerię...

Unikalna w skali kraju kolekcja przedmiotów secesyjnych należy do cenionego chirurga angiologa dr n. med. Andrzeja Papiewskiego. Wystawie, która prezentowana będzie do maja 2019 r., towarzyszy bezpłatny katalog, przygotowany przez kuratora wystawy – Natalię Dubrowin. Wiele szczegółowych informacji na temat każdego z prezentowanych przedmiotów odnaleźć można w okolicznościowym wydawnictwie, które pozwala na samodzielne zwiedzanie wystawy ukazującej przedmioty wywołujące najsubtelniejsze wrażenia oraz budzące refleksje o ulotności i kruchości życia.


Dr Andrzej Papiewski jest absolwentem podyplomowych studiów w Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Krakowie na kierunku: rysunek sztuki i antyków. W roku 2005 otrzymał Honorową Nagrodę Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunina-Borkowskiego. Jest członkiem Łódzkiego Klubu Kolekcjonerów, Klubu Miłośników i Kolekcjonerów Piór oraz członkiem honorowym Rotary Club Łódź-Centrum. Wspiera działalność Stowarzyszenia Muzealników Polskich Oddział w Łodzi. Pełni też wiceprezydenta Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat