"Ścieżki Niepodległej" w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wtorek, 14 listopada 20170 1171
Fundacja Imienia Stanisława Pomian-Srzednickiego w Łodzi oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na spektakl słowno-muzyczny, który odbędzie się 18 listopada o godz. 14 w czytelni dla dorosłych.

Spektakl zorganizowany jest z okazji 99. rocznicy odzyskania Niepodległości, a także 100. rocznicy mianowania Stanisława Pomian-Srzednickiego na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.

Jak informują organizatorzy, główną myślą projektu jest pamięć jako fundament nowoczesnej Polski. Przedstawienie nawiązuje do kolei losów Fryderyka Chopina, Stanisława Pomian-Srzednickiego, Józefa Piłsudskiego i Żołnierzy Wyklętych, których łączy ze sobą głęboki patriotyzm. Spektakl oparty jest na fragmentach ich pamiętników, publikacjach i utworach poetyckich.

Szczegóły na plakacie.

 

Źródło: informacja prasowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat