Sąsiedzkie piekło przy Przemysłowej. Mieszkańcy proszą o pomoc

Tydzień Trybunalski Środa, 24 kwietnia 201929 15266
Alkohol, imprezy do rana, bijatyki, niszczenie mienia - to niemalże codzienność w jednym z obiektów Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Przemysłowej w Piotrkowie. Mieszkańcy mają problem z jedną z lokatorek. Policja o sprawie wie i kilka razy już interweniowała, tymczasem przedstawiciele TBS twierdzą, że nie mogą nic zrobić, bo… nie otrzymali oficjalnego zgłoszenia od mieszkańców.

Ładuję galerię...

„Jak dobrze mieć sąsiada” śpiewały w latach 90. Alibabki. Tytuł tej piosenki z pewnością nie opisuje sytuacji mieszkańców jednego z bloków przy ul. Przemysłowej w Piotrkowie. Problem trwa od prawie 5 lat. O sprawie redakcja została poinformowana korespondencyjnie. W przesłanej do nas wiadomości czytamy: „Mieszkańcy ulicy Przemysłowej proszą o pomoc. Mamy problem z jedną lokatorką (…) non stop jest u niej policja, non stop słychać bijatyki, imprezy do rana, nawet w tygodniu. Nikt z tym nic nie robi, a już doszło do tego, że jej były wyszedł dopiero z więzienia, wtargnął do mieszkania i odkręcił butle z gazem i chciał wysadzić w powietrze cały blok. Mamy tego dosyć! Ani policja, ani TBS nic z tym nie robią, pomimo skarg i zgłoszeń. Mamy się teraz bać o życie własne i dzieci? Tego już za wiele! Syn sąsiadki miał dwa razy skaleczoną buzię przez jednego z synów tej lokatorki, a policja nic. Może Wy redakcjo coś wskóracie?”

 

Do redakcji wpłynęła jeszcze jedna wiadomość: „Ile można zgłaszać sprawę na policję oraz do różnych instytucji? Jak to możliwe, że dziecko lat 12 zabiera mamie kluczyki od auta i jeździ po podwórku? Uszkodził też siatkę oraz trzymający ją słupek. Teraz został kilka razy przyłapany na dewastowaniu klatki schodowej, a rodzice nic. Zainterweniujcie proszę!”

 

Próbowaliśmy porozmawiać z mieszkańcami budynku. Potwierdziły się niepokojące doniesienia z wiadomości skierowanych do redakcji. - Tutaj chyba wszyscy sąsiedzi się skarżyli i zgłaszali ten problem. Były pisma do TBS, do opieki społecznej, informowaliśmy policję - kwituje jeden z naszych rozmówców. - Moje dziecko boi się wychodzić na podwórko, bo przez syna tej lokatorki miało porysowaną gwoździem twarz, głowę rozciętą kamieniem. Zadzwoniłam na policję, to zostałam przez sąsiadkę zwyzywana od najgorszych. Niedawno została zdewastowana klatka schodowa. Robią dziury w elewacji budynku i podpalają styropian. Przychodzi do nich kuratorka, ale ona informuje o tej wizycie. Gdy przychodzi, wszystko jest w porządku - wylicza nasza rozmówczyni.

 

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z piotrkowską policją. - W 2017 roku były zgłoszone dwie interwencje dotyczące zakłócania porządku publicznego i przemocy rodzinnej. Wtedy została wdrożona procedura „niebieskiej karty”. W 2018 powielają się interwencje dotyczące zakłócania porządku publicznego i spoczynku nocnego. Pod koniec stycznia 2019 roku faktycznie była interwencja, kiedy to były mąż kobiety zamknął się w mieszkaniu i groził, że wysadzi budynek w powietrze. To przekształciło się w śledztwo prowadzone przez prokuraturę, a mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące - mówi Dagmara Mościńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

 

Sprawdziliśmy, czy Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Piotrkowie zna ten problem i podjęło jakieś działania. Podczas rozmowy telefonicznej Elżbieta Sapińska, prezes TBS powiedziała, że do spółki nie wpłynęło żadne oficjalne pismo od mieszkańców, w związku z tym nie mogą podjąć interwencji.

 

Mieszkańcy budynku przy ul. Przemysłowej obawiają się, że służby i sam TBS zareagują dopiero wtedy, gdy stanie się jakaś tragedia.


Zainteresował temat?

13

0


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.04.2019 09:12

Po pierwsze to jest tu napisane ze nie została złożona oficjalna skarga.wiec tłumacze lokatora co to znaczy.trzeba napisac pismo z jakim problemem sie zwracacie do TBS.złozyc to pismo do sekretariatu.dla was zrobic sobie ksero i żądac pieczatki z podpisem i data o przyjeciu pisma.nikt wam pozniej nie powie ze nie bylo oficjalnego zawiadomienia.

00


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)26.04.2019 10:54

Dziecku patologiczny bachor pokaleczył twarz gwoździem, awantury, pijaństwo, groźby wysadzenia wszystkich w powietrze i porządni lokatorzy muszą z tym żyć, bo po co państwo ma w jakikolwiek sposób interweniować. Ale gdyby mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce zapewne od razu zainterweniowałaby policja i wszystkie służby. Niestety, Polska to kraj, w którym patologia ma specjalne przywileje.

130


gość ~gość (Gość)25.04.2019 00:40

A ja mam inne pytanie. Czy ktoś się może zabrać za tyłek pani kuratorce ? Jakim prawem ta osoba informuje patologię kiedy u nich będzie ? Następna cwaniara jak te od zabitego Oskarka ? Tamte tez informowały kiedy na kontroli będą. Powinna z miejsca stracić pracę dyscyplinarnie. Co to ksiądz że informuje kiedy będzie po kolędzie chodził? Znam taki przypadek w innej rodzinie, bida aż piszczy źle się dzieje ale o wizycie kuratora zawsze poinformowani więc na ten czas w domu wszystko ok.

190


gość ~gość (Gość)24.04.2019 21:49

No ja myślę zwolnić cały zarząd spółdzielni mieszkaniowej jak nie potrafią pomóc lokatorom godnym zamieszkania

160


honk honk ~honk honk (Gość)24.04.2019 20:24

Ten kraj to prowizorka zbudowana z dykty. Jak zwykle prawo stoi po stronie przestępców i kombinatorów,a porządni obywatele płacący podatki nie mają nic do powiedzenia.

201


gość ~gość (Gość)24.04.2019 09:05

500+już działa proszę pamiętać o tym przy wyborach ????????, program powinien zmienić nazwę wino+ albo a teraz idziemy na jednego.

3619


lokator ~lokator (Gość)24.04.2019 19:35

Tbs wymaga oficjalnego pisma od mieszkańców - tzn.jakiego? a takiego ,które zawiera dane osoby bądź osób zgłaszających(tzw.anonimów nawet nie czytają,a skargi ustne puszczają mimo uszu),bo szukają jeleni,którzy w razie sprawy sądowej zostaną wezwani jako świadkowie.Tylko taki Tbs powinien wziąć pod uwagę,że na lokatorach którzy napiszą takie oficjalne pismo owe menelstwo się zemści i ludzie z obawy o swoje i swojej rodziny bezpieczeństwo nie będą się narażać.Poza tym a wręcz przede wszystkim Tbs jako zarządca danej nieruchomości sam powinien podjąć odpowiednie kroki np.rozwiązać umowę najmu,bo ma ku temu powody-niebieska karta za zakłócanie spokoju czy interwencje policji!Gmina rozdaje na lewo i prawo mieszkania w większości pijakom i bezrobotnym!Wyremontowane mieszkania(wiadomo za czyje pieniądze) w niedługim czasie wyglądają jak meliny a gmina nasza bogata jeszcze płaci czynsze tymże wspaniałym mieszkańcom!!! Skoro gmina jest taka hojna to niech zdejmie z ludzi podatek od nieruchomości i użytkowania wieczystego!Bo osoba płacąca owe podatki nie dostała od gminy w prezencie mieszkania tylko musiała je sobie kupić za kolosalne pieniądze a w nagrodę za to dostała podatki i niestety co rok wyższe!!!

140


gość ~gość (Gość)24.04.2019 19:35

Jeszcze gorzej na Krasickiego pod filarem patol w pierwszej klatce rozwala wszystko policjo9i straż miejska bezsilna zero świadków zastraszanie

70


gość ~gość (Gość)24.04.2019 18:09

No właśnie porządek ale w jaki sposób do kogo się zwracać

30


gość ~gość (Gość)24.04.2019 17:32

Moze najwyzszy czas porzadek zrobic

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat