Sanepid kontroluje ośrodki kolonijne i obozowe

Strefa FM Wtorek, 06 sierpnia 20131 2280
Inspektorzy piotrkowskiego sanepidu kontrolują ośrodki kolonijne i obozowe działające na terenie byłego województwa piotrkowskiego. Na szczęście na naszym terenie nie ma takich przypadków jak ten z miejscowości Zgon, gdzie ośrodek kolonijny był w ruinie.

- Skontrolowano 46 turnusów wypoczynku, natomiast kompleksowych kontroli sanitarnych wykonano 33. Uchybienia i nieprawidłowości stwierdzono w 4 placówkach. Między innymi, w jednej stwierdzono przekroczenie limitu miejsc, w innej brak dokumentacji zdrowotnej. Jeśli chodzi o czystość bieżącą, to w żadnej nie zastosowano ukarania mandatowego - mówi Danuta Szokalska, kierownik higieny dzieci i młodzieży Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie.

Są jednak takie ośrodki, jak stanica harcerska w Kurnędzu, w której inspektorzy sanepidu mają najmniej pracy

- Jest bardzo duże zgrupowanie dzieci i młodzieży w obozowisko "PILICA" Związku Młodzieży Chrześcijańskiej "Polska YMCA" w Kurnędzu nad Pilicą. Chciałabym pochwalić organizację. Dawno nie widziałam harcerzy, którzy w tak piękny sposób funkcjonują - dodaje Danuta Szokalska.

Na terenie działania piotrkowskiego sanepidu w lipcu przebywało 1765 kolonistów i obozowiczów.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jaki ~jaki (Gość)06.08.2013 19:21

większość placówek wypoczynku dzieci i młodzieży jest w ogóle nie zgłoszona do bazy ogólnopolskiej co jest obowiązkiem organizatora , skoro jest nie zgłoszona to jej nie ma , jak jej nie ma to kontroli również nie ma .
ps. czyżby z piotrkowa wyjechało tylko te kilka zgłoszonych grup ??? http://wypoczynek.men.gov.pl/rejestracja/index.php?param=HolidayView_listOfHoliday

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat