Salony fryzjerskie znowu otwarte

ePiotrkow Poniedziałek, 18 maja 202023 7160
Z powodu epidemii koronawirusa salony fryzjerskie były zamknięte od połowy marca. Właściciele ponieśli straty liczone w dziesiątkach tysięcy złotych, a kolejne pieniądze musieli zainwestować by spełnić rygorystyczne normy sanitarne, ale większość piotrkowskich fryzjerów przetrwała ten trudny okres i od 18 maja ponownie zaprasza swoich klientów. Odwiedziliśmy Barber Shop Warsztat i sprawdziliśmy jak wygląda funkcjonowanie salonów w ramach "nowej normalności".

Ładuję galerię...

Fryzjerzy zgodnie podkreślają, że był to bardzo trudny czas i podobnie jak inne branże ponieśli oni ogromne straty. W ostatnie dni przed ponownym otwarciem większość salonów musiała przeprowadzić drobne remonty, zaopatrzyć się w środki ochronne i dezynfekcyjne, aby  móc pracować w nowym reżimie sanitarnym. 

 

- Przede wszystkim rozdzieliliśmy stanowiska  i pojawiła się między nimi przesłona, która jest wykonana z łatwego w dezynfekcji materiału. Używamy cały czas profesjonalnych środków do dezynfekcji, całkowicie zabijających w ciągu 30 sekund koronawirusy, które mogłyby się znajdować na fotelu lub w otoczeniu. Używamy ich po każdym kliencie, a oprócz tego oczywiście dezynfekujemy ręce przed i po zabiegu, a także cały czas nosimy przyłbice i maseczki. Klientów może na pewno zaskoczyć, że również dla nich obowiązkowe są maseczka i rękawiczki, które muszą przynieść, a także fakt, że poczekalnia jest zamknięta i wizyty są o dokładnie wyznaczonych godzinach - mówi Emil Pastuszko, właściciel Barber Shopu Warsztat. 

 

Przepisy dopuszczają zdjęcie przez klienta maseczki w trakcie wizyty, jeśli wymaga tego zabieg. Całkowicie zabronione jest za to korzystanie podczas wizyty z telefonu. Według zaleceń sanitarnych salony powinny zrezygnować z proponowania odwiedzającym napojów. 

 

Pomimo zaleceń, żeby wizyty umawiać na godzinę drogą telefoniczną lub internetową w całym Piotrkowie można było spotkać kolejki osób przed salonami. - Zainteresowanie jest ogromne i mamy listy rezerwowe osób, które chcą przyjść jeszcze w tym tygodniu. Na przyszły tydzień także mamy już rezerwacje i w zasadzie jest w połowie zapełniony. Widać, że ludzie cierpliwie czekali na fryzjerów i teraz szturmem ruszyli na wizyty do salonów - mówi właściciel Warsztatu. 

 

Jak podkreśla Emil Pastuszko przy obecnym rozwoju epidemii i dzięki nowym nowym normom sanitarnym możemy czuć się całkowicie bezpiecznie korzystając z usług salonów. Zdanie to podzielali również napotkani przez nas klienci, którzy zgodnie twierdzili, że decyzja o ponowne otwarciu zakładów było potrzebne i długo już na nią czekali, podobnie jak sami fryzjerzy - To jest rewelacyjne uczucie, że znowu są klienci w salonie. Jest bardzo wesoło i rozmawiamy kto i co przeżył podczas kwarantanne. Także nie ma lepszego uczucia, niż powrót do działalności - kończy właściciel Warsztatu.

 


Zainteresował temat?

7

1


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.05.2020 15:51

A gdzie fryzjerzy maja rękawiczki

00


gość ~gość (Gość)19.05.2020 21:37

Rudy dał przyzwolenie i słuchacie Cię jeszcze trochę to wiaderka będą modne na głowie

10


łysy ~łysy (Gość)19.05.2020 19:41

A ja jestem Ł Y S Y!!!!! Hurra!!!

10


gość ~gość (Gość)18.05.2020 20:45

Mam maszynkę i nie będę uczestniczył w tym cyrku tym bardziej że fryzjera pewnie będą się chcieli odkuc

43


gość ~gość (Gość)19.05.2020 11:58

Fryzjerzy nie ponieśli żadnych strat bo przecież cały czas pracowali ?w terenie? czyli u klienta a bardzo często też przyjmując u siebie...

10


on ~on (Gość)19.05.2020 07:36

Ja dziękuję czekać pod chmurką do mojego fryzjera więc nie skorzystam

02


lalunia12 ~lalunia12 (Gość)18.05.2020 15:56

A ja tam wole sama się opcinać i malować włosy. Po co płacić kase.

66


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)18.05.2020 15:06

Tylko patrzeć, jak policja przestanie tolerować te nielegalne zgromadzenia, przed salonami. I nie tylko mandaty będą groziły demonstrantom, ale "suki" i gaz łzawiący, jak w Warszawie.

612


gość ~gość (Gość)18.05.2020 15:14

Takie stroje jakby jakiś wirus szalał.

61


MarkOfTheBeast ~MarkOfTheBeast (Gość)18.05.2020 14:42

nie będę płacił bezgotówkowo

15


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat