Saganek z jajkiem w tle

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 23 kwietnia 20182 4085
Motywem przewodnim tegorocznego Wolborskiego Saganka, czyli kulinarnego spotkania Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Wolbórz, były potrawy z jaj. Jury wybrało te najlepsze.

Ładuję galerię...

W corocznym spotkaniu, tym razem zorganizowanym w Żywocinie, wzięło udział 16 Kół Gospodyń Wiejskich. W kulinarnym konkursie potrawy z jaj przygotowało 15 kół. Jury, smakując kulinarne wariacje z jajkiem w tle, musiało wybrać tę najlepszą potrawę. Nie było łatwo. Ostatecznie tegoroczny Saganek w Żywocinie wygrała reprezentacja KGW z Kuznocina za jajka faszerowane łososiem i szpinakiem. Wyróżnienia otrzymały Świątniki za jajka na pasztecikach oraz Golesze Duże, które przygotowało pasztet z jajek.

Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały prezenty, nowoczesne garnki. Okolicznościowy prezent w postaci kuchenki gazowej przekazali burmistrz Wolborza Andrzej Jaros i Bogdan Szulc, przewodniczący Rady Miejskiej. Kuchenka trafiła do rąk Moniki Żerek, szefowej KGW z Żywocina. Prezenty były też od radnych powiatu piotrkowskiego - Elżbiety Ościk i Michała Szymańskiego.

Po degustacji wszyscy mogli obejrzeć okolicznościowy, kabaretowy występ. Zabawa trwała do późnej nocy.

Burmistrz Wolborza podziękował przewodniczącej KGW Monice Żerek, pani sołtys Małgorzacie Luli, Elżbiecie Bak, przewodniczącej Gminnej Rady KGW w Wolborzu i radnemu Januszowi Swarbule za przygotowanie tegorocznego Wolborskiego Saganka.


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jimbim jimbimranga23.04.2018 09:39

Nagminne jest obwieszanie odznaczeniami bez ładu i składu wśród strażaków z OSP, choc regulują to przepisy. Powinien to wiedzieć prezes zarządu, bo takie dystynkcje widać u druha strażaka. Odznaka wzorowego strażaka powinna być umieszczona na środku kieszeni a nie na boku, natomiast co do baretek medali, jeśli posiada się kilka odznaczeń tego samego medalu nosi się jedną najwyższej klasy a nie trzy wszystkich klas jak w tym przypadku. :) Młodzi druhowie nie mając przykładu od swojego zarządu będą wyglądać jeszcze gorzej:)

60


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)23.04.2018 08:01

Przez żołądek do serca mężczyzny. Miny panów bezcenne.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat