Są pierwsze kary. Za kury

ePiotrkow Piątek, 24 marca 201732 15796
Od kilku miesięcy przeprowadzane są kontrole. Inspekcja weterynaryjna sprawdza, jak przetrzymywane są kury. Są już pierwsi ukarani w naszym powiecie.

Kontrolerzy zwracają uwagę na to jak przetrzymywany jest drób, czy jest karmiony w zamknięciu i czy ilość sztuk jest zgodna ze zgłoszeniem, jakie trzeba przekazać do inspekcji.


- Nie ma żadnych dronów, to zwykłe plotki - mówił w radiowym Maglu Paweł Śpiewak, powiatowy lekarz weterynarii w Piotrkowie. - Inspektorzy pojawiają się osobiście. Przypominam, że kury nie mogą przebywać na otwartym powietrzu, muszą znajdować się w budynku gospodarczym, czyli tzw. kurniku. To wszystko z powodu zagrożenia wystąpieniem wirusa ptasiej grypy. Zakaz wypuszczania drobiu na zewnątrz obowiązuje i będzie obowiązywał do wydania ewentualnego zmieniającego go zarządzenia.


Kilka osób boleśnie przekonało się o obowiązujących od grudnia ubiegłego roku przepisach.
- Ukarano do tej pory ok. dziesięciu hodowców. Kary to od 2000 do 8000 złotych, ale my stosujemy specjalny przelicznik, który wynosi dokładnie 834 zł. Kara nakładana jest w formie mandatu i nigdy gotówką. Przy okazji przestrzegamy przed pojawianiem się oszustów: członkowie inspekcji najpierw się legitymują, a same mandaty wypisują, nie mają prawa żądać zapłaty w gotówce - mówił P. Śpiewak.


To trudny czas dla lubiących pewną wolność kur, ale i dla gospodarzy. Słuchacze Magla dopytywali, co zatem z hodowcami gołębi? Czy one nie są w stanie przenosić wirusa?


I jeszcze jedno. Do tej pory żadnego przypadku obecności ptasiej grypy w naszym regionie nie wykryto.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ed ~ed (Gość)24.03.2017 08:49

Pismo z dnia 15.03.2017 Glownego Lekarza Weterynarii .Dopuszcza loty treningowe wokol golebnika jednak po jego zakonczeniu golebie powinny zostac zamkniete .Wszyscy Wojewodzcy Lekarze Weterynarii zostali o tym powiadomieni .

20


kukuryku ~kukuryku (Gość)25.03.2017 01:15

Może jeszcze powinny być na smyczy prowadzone.

40


Lento ~Lento (Gość)24.03.2017 22:01

"Przy okazji przestrzegamy przed pojawianiem się oszustów"
Cała ta ptasia grypa jest jednym wielkim oszustwem. Niestety, w drodze analizy sytuacji można zakładać, że ci urzędnicy z inspekcji weterynaryjnej działają wyłącznie na rzecz korporacji - ciekawie czy świadomie? Święta za pasem i wzrasta popyt na jajka. Cóż, Polska to kraj absurdów! Ile jeszcze trzeba gnębić tych biednych ludzi żeby przelała się czara goryczy? Kiedy wreszcie dojdzie do Was, że na tym świecie nie rządzą politycy, tylko kapitał i korporacje?

40


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)24.03.2017 21:05

Hahaha jaja niezłe przez setki, tysiące lat ludzie trzymali ptaki, kury i nikt się nie p-ł a teraz za pisu kontrolują kury, świat na głowie -śmiać się czy płakać! Dobra zmiana pomacać kury z rana dla jaj!

11


aaaa ~aaaa (Gość)24.03.2017 16:39

W Trzepnicy ,koło Łęk Szlacheckich nikt nie zamyka kur.Zarówno w centrum koło sklepu jak i dalej. Chodzą sobie swobodnie,ba nawet wychodzą na ulice i trzeba omijać.

13


mom ~mom (Gość)24.03.2017 09:34

Panie weterynarzu kiedy pozamyka Pan dzikie ptactwo (gołębie, tzw cukrówki itd. ...) i kogo Pan ukarze za to zaniedbanie ............. to one są największymi nosicielami chorób i niechlujami, brudząc całe miasto ......... ukłony

222


W mordę ~W mordę (Gość)24.03.2017 12:17

Zapraszam do Siebie na kontrolę.
Pamietaj o ubezpieczeniu swojej osoby, to bedzie bardzo wazne i istotne w przeprowadzaniu kontroli.
Nie daj boze jakiegos tyfusa mi przyniosą...hehe

40


sklave sklaveranga24.03.2017 10:12

Kilka kurek i tak wysoki mandat! Nie ma rady wchodzi kontroler spuszczam pasa a kurki na pinek siekierka i do gara. No a jak trzymam kaczki to przecież też drób! Tylko co, to polityczny drób i ptasia grypa go się nie ima. Szczególnie zaś nie wolno karać gospodarza który trzyma kaczora. Polska absurdów drzew nie wolno sadzić za to można je bezkarnie wycinać a gołąb , kaczor to takie ludzkie ptaki. Memy na http://sklave.manifo.com/foto-szopka

71


okok ~okok (Gość)24.03.2017 11:29

Tak durnego przepisu od dawna nie spotkałem.

110


xx ~xx (Gość)24.03.2017 08:45

A jak ktoś ma kilka kur na podwórku to też jest hodowca i nie może ich puścić luzem?

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat