Są już wytyczne dla kin w czasie epidemii [AKTUALIZACJA]

ePiotrkowKraj Środa, 03 czerwca 20208 2388
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Główny Inspektor Sanitarny opracowali wytyczne dla kin w czasie epidemii. Widzowie będą musieli zakrywać podczas seansu nos i usta, a na sali kinowej może być zajęta nie więcej niż połowa miejsc. Rzędy mają być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami, od tej zasady są jednak wyjątki.
flickr.com

 

Udział widzów w seansie jest dopuszczalny pod warunkiem:

- zakrywania ust i nosa przez widzów;

- udostępnienia przez kino widzom nie więcej niż połowy liczby miejsc na sali - rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami.

Obowiązek zachowania jednego wolnego miejsca między widzami nie dotyczy:

- widza, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem poniżej 13. roku życia;

- widza, który uczestniczy w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;

- osób wspólnie zamieszkujących lub pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.


W kinach muszą być dostępne środki do mycia i dezynfekcji rąk (m.in. w toaletach, przy wejściach na teren kina i przy wyjściach). Dezynfekcja dłoni przez uczestników przed wejściem na teren kina będzie obowiązkowa.


Preferowana powinna być sprzedaż biletów online.

 
- Zaleca się, aby widzowie podawali swoje dane kontaktowe (np. w trakcie zakupu biletów online) na wypadek stwierdzenia u któregoś z widzów zakażenia SARS-CoV-2. Dane zbierane są w celu poinformowania o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną – czytamy na rządowej stronie gov.pl.

 

 

Kiedy będziemy mogli wybrać się na film do piotrkowskiego Heliosa? Na pewno nie 6 czerwca. - Chcemy, by nasi pracownicy i widzowie czuli się bezpiecznie, dlatego musimy się dobrze przygotować do ponownego otwarcia, mając na uwadze wytyczne - poinformowała nas dyrekcja kina mieszczącego się w piotrkowskiej galerii handlowej.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)03.06.2020 12:54

I tak w najbliższych miesiącach nie zamierzam chodzić do kina. Przed pandemia lubiłam spędzać czas na sali kinowej ale zdrowie jest najważniejsze. Nie mogłabym cieszyć się filmem i zastanawiać się czy przypadkiem nie siedzi blisko mnie ktoś zakażony.

32


kinomaniak ~kinomaniak (Gość)03.06.2020 10:41

I weź tu wysiedz jakąś 3 godzinną epopeję w maseczce.

50


gość ~gość (Gość)03.06.2020 10:12

Jakiej epidemii?? Znowu coś jest?

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat