Są już wyniki rekrutacji do szkół średnich

Strefa FM Wtorek, 16 lipca 201928 10963
Uczniowie poznali we wtorek wyniki rekrutacji do szkół średnich. Przypomnijmy, w tym roku w Piotrkowie Trybunalskim egzamin zdawało 617 gimnazjalistów i 736 ósmoklasistów. Uczniowie mogę sprawdzić swoje wyniki w Internecie oraz tradycyjnie na listach wywieszonych w szkołach.

Ładuję galerię...

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim od nowego roku szkolnego będzie o 256 uczniów więcej. Po 128 ze szkół podstawowych i gimnazjów. - Paradoksalnie w tamtym roku do naszej szkoły było o wiele trudniej się dostać. Mimo, że było pięć klas, na jedno miejsce przypadało 1,75 kandydata, w tym roku średnio wychodzi 1,56. Można powiedzieć, że nasz ubiegłoroczny sukces trochę nam zaszkodził, ponieważ wiele osób nawet nie składało dokumentów do I LO uważając, że i tak się nie dostanie. - powiedział Henryk Michalski, dyrektor "Chrobrego".

 

Minimalna liczba punktów, którą trzeba było uzyskać, aby dostać się do I LO wynosiła w tym roku około 150 punktów po szkole podstawowej, zaś po gimnazjum około 145. - Zwróćmy uwagę na to, że absolwenci podstawówek mieli tylko trzy egzaminy, zaś osoby po gimnazjum pięć. Dlatego też wyniki ze szkół podstawowych były trochę lepsze. Największą liczbę punktów tradycyjnie mieli laureaci olimpiad, którzy mięli pierwszeństwo przyjęcia. Nie licząc ich, najwyżej uplasował się uczeń, który miał 195 punktów i z tego co wiem jako jedyny w Piotrkowie Trybunalskim miał 100% ze wszystkich egzaminów. - dodaje Henryk Michalski, który zapewnia, że pod względem organizacyjnym, już od dłuższego czasu, szkoła jest przygotowana do przyjęcia absolwentów gimnazjów i podstawówek.

 

Od godziny 9.00 do popularnego "Chrobrego" przychodzili uczniowie, którzy chcieli sprawdzić czy na listach znajduje się ich nazwisko - Ja jestem bardzo zadowolona z wyników, ponieważ dostałam się do szkoły pierwszego wyboru. Oprócz tego będę w jednej klasie z moją koleżanką, której również udało zakwalifikować się do I LO. Wiem, że nie wszyscy się dostali tam gdzie planowali, ale przecież zawsze można się przepisać. Ja jestem bardzo szczęśliwa, więc trzeba będzie to dzisiaj uczcić - powiedziała Marta, absolwentka gimnazjum. 

 

Niektórych uczniów, w czasie sprawdzania wyników, wspierali również rodzice. - Bardzo się cieszę i jestem niesamowicie dumna z mojej córki, bo udało jej się dostać do swojej wymarzonej szkoły. Wiem, że tak naprawdę dopiero teraz rozpoczyna ona wakacje - mówiła mama Marysi, przyszłej uczennicy Chrobrego.

 

Do 24 lipca kandydaci, którzy się zakwalifikowali powinni potwierdzić swój wybór szkoły. Jeśli w placówkach będą wolne miejsca, to zostaną one opublikowane 25 lipca. Rekrutacja uzupełniająca potrwa do 30 lipca.

 


Zainteresował temat?

11

1


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.07.2019 15:33

Po gimnazjum było łatwiej się dostać bo mniej uczniów kończyło gimnazja a po podstawówce dwa razy tyle uczniów i klas było w liceach po równo dla tych co kończyli gimnazja i podstawowki

52


rodzic ~rodzic (Gość)17.07.2019 08:30

I LO kończyłem 27 lat temu to było coś innego niż dzisiaj. Jedno dziecko mam w pierwszym i bez korepetycji ,ani rusz ,a drugie mam w trzecim liceum i uważam ,że jest o niebo lepsze i na krok nie odstaje od Chrobrego.

101


Daria ~Daria (Gość)16.07.2019 15:46

Piszę jako pracodawca. Po liceum uczniowie nic nie potrafią a wymagania co do zarobków ogromne. Wolę ludzi po technikum

2010


gość ~gość (Gość)17.07.2019 10:23

Do klasy a matematycznej w Chrobrym trzeba było mieć 167,7 punktów.

12


hrobry ~hrobry (Gość)16.07.2019 15:28

I znów tylko Chrobry...jest w Piotrkowie naprawdę jeszcze kilka szkół dużo, dużo lepszych tylko szkoda, że o nich się nie pisze.

3211


markow ~markow (Gość)17.07.2019 08:22

są jeszcze miejsca w technikach i drodzy uczniowie idzccie tam. Mamy w Piotrkowie w Budowlankę (ZSP 3), dawną odzieżówkę (ZSP 6), gastronomik (zsp 4), Piomę (ZSP2), ekonomik (chyba zsp 5). Po technikum macie pracę a po liceum albo studia albo jesteście bez zawodu i zasilacie bezrobocie

62


daniel ~daniel (Gość)16.07.2019 23:53

i co macie po tym liceum ? idzcie na kucharza, informatyka czy nawet jakis remont. bedziecie przynajmniej zrobić sobie obiad, wymienić szkiełko w telefonie i wymienić baterie od zlewu. jakieś 1/100 z tych co ida do liceum uda się na prawde coś osiągnąc

62


wojciech ~wojciech (Gość)16.07.2019 14:33

Zupełnie nie rozumiem tego owczego pędu młodych ludzi do liceów, to szkoła, która oprócz matury nic nie daje. Po liceum niczego praktycznego nie potrafią, nie mają żadnego zawodu. Potem połowa pójdzie na jakieś studia humanistyczne i zasilą szeregi bezrobotnych lub sfrustrowanych ludzi, których nikt nie chce zatrudnić. Ilość miejsc w liceach powinna być bardzo ograniczana aby młodzi ludzie uczyli się w technikach i szkołach zawodowych dających im w przyszłości pracę.

1817


gość ~gość (Gość)16.07.2019 17:02

Myśleliscie, że epiotrkow.pl to jakiś obiektywny portal?

93


fello ~fello (Gość)16.07.2019 15:42

A czy w Piotrkowie jest tylko 1 LO ??? Po co pisać tylko o jednej szkole. Katastrofa

3310


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat