Są fundusze na remont budynku dla Centrum

Strefa FM Wtorek, 12 sierpnia 20080 1487
Prawdpodobnie wraz z początkiem 2009 roku ruszy w Piotrkowie Centrum Edukacji Artystycznej dla Dzieci. Jego siedziba będzie się mieściła w budynku przy ulicy Słowackiego 13. Ten z kolei musi być jednak przystosowany dla potrzeb Centrum co wymaga gruntownego remontu. Pomysłodawcy tego projektu mogą już odetchnąć z ulgą. Udało im się znaleźć niemal całą kwotę potrzebną do wyremontowania budynku.

Zadowolenia z tego faktu nie ukrywa jeden z inicjatorów tego pomysłu Jacek Sokalski dyrektor piotrkowskiego MOK-u.
- Myślę, że wraz z końcem tego roku ten budynek wyremontujemy i przekształcimy na cele Centrum. Mam dobrą wiadomość dla mieszkańców Piotrkowa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dołożyło nam do tej inicjatywy 200 tys. złotych, a wczoraj Prezydent Chojniak 220 tys. złotych. Muszę jeszcze znaleźć 46 tys. i wtedy będziemy już mogli rozpoczynać procedury przetargowe - cieszy się dyrektor.

Niemal połowa środków na remont będzie pochodziła z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Wspieramy tę ważną misję, która jest przecież przede wszystkim dla dzieci. Minister podjął decyzję o dofinansowaniu tego programu w wysokości 200 tys. złotych - powiedział Maksymilian Celeda z Departamentu Szkolnictwa Artystycznego.  

Zakres prac będzie obejmował wymianę centralnego ogrzewania, będą położone nowe gładzie i wykładziny.

- Od wewnątrz budynek stanie się takim na miarę XXI wieku - zapewnia Jacek Sokalski.

Pojawi się także sala baletowa, plastyczna, a także studio nagrań. Budynek w całości przeznaczony będzie na działalność kulturalną.

Inicjatorami tego przedsięwzięcia są Jacek Sokalski dyrektor MOK-u oraz ojciec Gracjan Kubica były gwardian klasztoru Ojców Bernardynów w Piotrkowie. 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat