ARTYKUŁ SPONSOROWANY

STS kończy udany rok z przytupem

Wtorek, 19 listopada 2019 1189
Peter Schmeichel został globalnym ambasadorem marki STS. Dla największego polskiego legalnego bukmachera to kolejny krok do zwiększenia rozpoznawalności na rynkach zagranicznych, które zgodnie ze strategią mają odgrywać w przyszłości znaczącą rolę w portfelu Spółki. Podpisanie kontraktu z legendarnym bramkarzem reprezentacji Danii oraz Manchesteru United to również zwieńczenie niezwykle udanego roku dla firmy prowadzonej przez Mateusza Juroszka.

W lutym bieżącego roku przedstawiciele STS poinformowali podczas konferencji prasowej o uruchomieniu oferty w jedenastu krajach europejskich w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Norwegii. Dla polskiej branży bukmacherskiej był to niezwykle ważny komunikat, ponieważ STS był pierwszą polską spółką, która postanowiła tak odważnie wejść na nowe rynki hazardowe. O tym jak istotny był to krok może świadczyć zatrudnienie byłego reprezentanta Niemiec Michaela Ballacka do promowania zagranicznego produktu STS. Stojący na czele spółki Mateusz Juroszek przekonywał, że w pierwszym etapie firma chce skierować swoją ofertę dla dwumilionowej Polonii zamieszkującej kraje Zachodniej Europy. Przewaga STS miała polegać na tym, że logo bukmachera kojarzy aż 52% dorosłych rodaków mieszkających na wyspach oraz fakt, że niektóre popularne w Polsce dyscypliny jak np. skoki narciarskie nie są dostępne w punktach bukmacherskich spółek zagranicznych. Wszystko wskazuje na to, że strategia przyjęta przez władze firmy okazała się słuszna, ponieważ w listopadzie STS ogłosił kolejną dużą zmianę. Unowocześnieniu poddane zostały wygląd głównego serwisu online oraz logo bukmachera. Kolejnym elementem tej układanki było podpisanie kontraktu z Peterem Schmeichelem, który wymieniany jest w gronie najlepszych bramkarzy w historii Premier League i wciąż cieszy się dużym szacunkiem na Wyspach Brytyjskich. Pozyskanie ambasadora marki tego formatu może w kolejnych miesiącach przynieść STS-om wymierne korzyści w postaci zwiększenia rozpoznawalności wśród brytyjskich użytkowników zakładów wzajemnych.

 

 

Wartość legalnego rynku zakładów bukmacherskich

Kończący się rok jest udany nie tylko dla STS-ów. Cała branża odczuwa zmiany, które zostały wprowadzone w wyniku nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku. Dzięki wprowadzeniu blokady nielegalnych stron bukmacherskich liczba licencjonowanych podmiotów zwiększyła się z 7 do 17 spółek. Przyniosło to wymierne korzyści dla budżetu państwa, który zwiększył wpływy z podatków hazardowych, a także pozwoliło rozwinąć się wszystkim polskim legalnym bukmacherom online. Zdaniem Najwyższej Izby kontroli wartość rynku hazardowego wynosi około 8 mld złotych. Najważniejszymi podmiotami są STS oraz FORTUNA, które odpowiadają za prawie 70% kuponów bukmacherskich stawianych przez polskich użytkowników. O sile tych dwóch marek najlepiej świadczy fakt, ze w tym roku znalazły się w ścisłym gronie nominowanych do najważniejszych nagród branży: SBC Awards oraz EGR Awards. Te pierwsze nazywane są hazardowymi Oscarami, tym bardziej należy docenić fakt, że STS otrzymał nominację w najbardziej prestiżowej kategorii: najlepszy bukmacher.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat