S12: decyzja środowiskowa do poprawki

ePiotrkowRegion Piątek, 29 maja 202052 8589
Decyzja środowiskowa dotycząca drogi S12 z rygorem natychmiastowej wykonalności, ale do poprawki - taką informację w mediach społecznościowych opublikowało Stowarzyszenie „Sulejów dla Pokoleń”. To oznacza, że budowa S12, której od lat wyczekują mieszkańcy gminy Sulejów, znów oddala się w czasie i staje pod ogromnym znakiem zapytania.

Jak czytamy w informacji podanej przez Stowarzyszenie, raport środowiskowy miał zostać sporządzony z rażącymi błędami, co nie pozwoliło na jego uprawomocnienie. Zdaniem przedstawicieli „Sulejów dla Pokoleń” do uchylenia decyzji miała przyczynić się kwestia korytarzy ekologicznych dla wilka i brak zaprojektowanych tego typu przejść. - Korytarze ekologiczne są pod szczególną uwagą Unii Europejskiej. W przypadku braku zapewnienia ich ciągłości powoduje to odrzucanie wniosku o dofinansowanie inwestycji z Unii oraz jej blokowanie. Takie przypadki występują obecnie na S19 oraz na S7. Dlatego Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska nie mógł zaakceptować tak źle sporządzonej decyzji. Stowarzyszenie, które oprotestowało decyzję monitoruje przebieg korytarzy ekologicznych w całej Polsce i w przypadku ich zagrożenia interweniuje - czytamy w opublikowanym na Facebook’u poście.

 

Do tematu z całą pewnością jeszcze powrócimy.


Zainteresował temat?

4

5


Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga29.05.2020 13:07

Następna g....burza.

61


gość ~gość (Gość)29.05.2020 12:57

Jaka S12 przecież Antoni obiecał nitkę Pendolino :) Glosujcie na nich dalej de..ile a ja z nich i was mam taką beke że głowa mała.

72


ja ~ja (Gość)29.05.2020 12:50

pandemia pokazała, że gdyby ludzkość na szeroką skalę wprowadziła zdalną pracę, zdalne nauczanie i zdecydowanie mniej się bawiła i podróżowała to wiele z tych nowo pobudowanych dróg tak naprawdę nie byłoby potrzebne

73


gość ~gość (Gość)29.05.2020 12:46

Zadziwia mnie że informacje jakie nie zostały nigdzie opublikowane, nie zostały nigdzie udostępnione ani pokazane światu, publikuje jakieś stowarzyszenie które oświadcza wszystkim że nie blokuje budowy S12. A zainteresowane tym media nie mają jeszcze tych informacji. Aż dziwne że wczoraj przed posiedzeniem sądu nie podali tego do publicznej wiadomości.

121


sdfsdf ~sdfsdf (Gość)29.05.2020 12:35

Czy ja dobrze pamiętam, że ten "rygor natychmiastowej wykonalności" jest sprzed paru miesięcy? I został on teraz dopiero uchylony? Widać różnie rozumie nasze państwo pojęcie "natychmiastowe".

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat