S12: decyzja środowiskowa do poprawki

ePiotrkowRegion Piątek, 29 maja 202052 8934
Decyzja środowiskowa dotycząca drogi S12 z rygorem natychmiastowej wykonalności, ale do poprawki - taką informację w mediach społecznościowych opublikowało Stowarzyszenie „Sulejów dla Pokoleń”. To oznacza, że budowa S12, której od lat wyczekują mieszkańcy gminy Sulejów, znów oddala się w czasie i staje pod ogromnym znakiem zapytania.

Jak czytamy w informacji podanej przez Stowarzyszenie, raport środowiskowy miał zostać sporządzony z rażącymi błędami, co nie pozwoliło na jego uprawomocnienie. Zdaniem przedstawicieli „Sulejów dla Pokoleń” do uchylenia decyzji miała przyczynić się kwestia korytarzy ekologicznych dla wilka i brak zaprojektowanych tego typu przejść. - Korytarze ekologiczne są pod szczególną uwagą Unii Europejskiej. W przypadku braku zapewnienia ich ciągłości powoduje to odrzucanie wniosku o dofinansowanie inwestycji z Unii oraz jej blokowanie. Takie przypadki występują obecnie na S19 oraz na S7. Dlatego Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska nie mógł zaakceptować tak źle sporządzonej decyzji. Stowarzyszenie, które oprotestowało decyzję monitoruje przebieg korytarzy ekologicznych w całej Polsce i w przypadku ich zagrożenia interweniuje - czytamy w opublikowanym na Facebook’u poście.

 

Do tematu z całą pewnością jeszcze powrócimy.


Zainteresował temat?

4

5


Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.05.2020 17:24

Po co nam S12!!! Tylko trasa Kozenin -Tomaszów - Tuszyn!!!!!! Tiry pojadą od razu na trasy pod Łodzią. Po co nam dzielić nasze wsie Witów, Kałek itp..... Może wreszcie ktoś zmądrzeje i zmieni te szkodliwe dla mieszkanców naszych wsi plany!!!!!

1117


tylko wójt Woli ~tylko wójt Woli (Gość)25.06.2020 07:25

Panie Wójcie Romanie z Woli proszę aby Pan zainterweniował w tej sprawie. Ma Pan teraz znakomite kontakty z PIS. Sądzę że uda się Panu załatwić tą sprawę wspólnie z wicemarszałkiem Zbigniewem Ziembą.

20


gość ~gość (Gość)31.05.2020 22:59

Jakby chcieli to by im to nie przeszkadzało. Przecież przekop na Mierzei Wiślanej robią bez decyzji środowiskowej. Można? Można.

32


gość ~gość (Gość)29.05.2020 17:19

Najlepiej zrobić to estakadą na całym sulejowem i będzie święty spokój A niby ekologów do kryminału

74


Bohdan ~Bohdan (Gość)29.05.2020 18:43

To tragiczna informacja. KAŻDA decyzja jest lepsza niż jej brak. Ile ludzi jeszcze tam zginie? Brak wyznaczenia korytarza dla tej drogi jest na rękę rządzącym, bo i tak nie ma na nią pieniędzy. Teraz ważny jest urlop 1000+.

94


gość ~gość (Gość)29.05.2020 19:23

Antoni obiecał to będzie tak samo jak raport komisji smolenskiej.

273


gość 3 ~gość 3 (Gość)29.05.2020 13:59

Zapraszam wszystkich przeciwników s12aby pomieszkali trochę przy ulicy Opoczyńskiej,Koneckiej czy Piotrkowskiej.

96


trevor ~trevor (Gość)29.05.2020 13:57

Może ten specjalista, który przeciągnął S-8 pod Łódź coś zdziała.

94


po studiach ~po studiach (Gość)29.05.2020 19:48

Po co te poświadczanie nieprawdy, mieszkańcy gminy Sulejów nie chcieli budowy S-12 na to są fakty, dowody i prawdę mówiąc trudno nie przyznać im racji bo po co wprowadzać ruch tranzytowy w okolicę Sulejowa a póżniej martwić się o obwodnicę, trasę S-12 jak można tranzyt skierować daleko przed Sulejowem do istniejących już dróg a nie dewastować okolicę bezrozumnym nagromadzeniem dróg czy naprawdę mamy aż tyle pieniędzy ?

27


gość ~gość (Gość)29.05.2020 12:44

Wszystko wskazuje na to,że S12 tak szybko nie powstanie i nie chodzi tu o żadne decyzje! Ktoś tą drogę blokuje tak jak zabrał S8 z naszego regionu! Najpierw Łódź wybuduje sobie wszystkie drogi do siebie to może wtedy coś ruszy z tą drogą!!!

164


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat