Rzecznik rządu o S12, pogłębianiu Pilicy i strajku nauczycieli

ePiotrkow Niedziela, 14 kwietnia 201959 6036
Joanna Kopcińska, rzecznik prasowy rządu zadeklarowała budowę S12 i pogłębienie Pilicy. Minister gabinetu Mateusza Morawieckiego udzieliła w niedzielę wywiadu Radiu Strefa FM. Jak podkreśliła matury na pewno się odbędą.
fot. T. Stachaczyk

Budowa S12 (z Piotrkowa do Dorohuska) na pewno ruszy, nie wiadomo tylko kiedy. - Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk przygotowuje dokumentację, trwają prace nad decyzją środowiskową, będą konsultacje z mieszkańcami co do przebiegu tej trasy. My w przeciwieństwie do naszych poprzedników chcemy mieć przygotowaną całą inwestycję i w następnej perspektywie budżetowej unijnej być gotowym, aby przystąpić do jej realizacji. Nie chcę wskazywać konkretnej daty, ale te prace już trwają. Jak tylko będą zabezpieczone pieniądze rozpocznie się inwestycja – powiedziała Joanna Kopcińska.

 

Rzecznik rządu pokreśliła również, że będzie zrealizowana kolejna ważna dla Sulejowa i gmin ościennych inwestycja. - Powstaje program, w którym znajdzie się pogłębienie Pilicy. W tej chwili trwają prace. Mam słowo ministra Gróbarczyka, że ta inwestycja zostanie zrealizowana.

 

Zapytana o strajk nauczycieli powiedziała, że rząd chce negocjować ze związkami.  - Chcemy żeby maksymalnie do 2023 roku nauczyciel dyplomowany zarabiał 8100 brutto. Ta propozycja nie została zaaprobowana przez związki. Zaproponowaliśmy zatem kolejny krok żeby rozmawiać o czasie skrócenia dojścia do tego 8100. Żeby to był 2022 czy 2021. Ale aby znaleźć to najlepsze rozwiązanie, model dojścia do jak najlepszych wynagrodzeń trzeba woli dwóch stron. Ze strony rządu jest.

 

Joanna Kopcińska stanowczo podkreśliła, że matury się odbędą. - To jest nasz cel. Tak jak zabezpieczyliśmy egzaminy gimnazjalne tak również matury muszą się odbyć i odbędą się.

 

Rozmowa z Joanną Kopcińską na antenie Radia Strefa FM we wtorek 16 kwietnia o 8:30 w programie O TYM SIĘ MÓWI.

 


Zainteresował temat?

64

3


Komentarze (59)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wiki ~Wiki (Gość)17.04.2019 10:26

Jestem za poniższym komunikatem. Drogę od Piotrkowa do Bełchatowa powinno poprowadzić się po nowym śladzie. Uatrakcyjni to południowe tereny Piotrkowa oraz wschodnio-północne tereny Bełchatowa . Jestem za i będę za tym lobbował gdzie się tylko da. Będę też innych namawiał na to:
I żaden inny malkontent nie przekona mnie. Inni też popierają ten pomysł. Jest bardzo ciekawy.
Powinno zapomnieć się o drodz DK74 i poprowadzić S12 do Bełchatowa po nowym śladzie.
W wyborach będę głosował za tymi którzy przychylą się do tego pomysłu.

12


Andrzej Ogarek ~Andrzej Ogarek (Gość)16.04.2019 14:00

Przekaż dalej:
Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obowdnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa.
Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje
http://oi65.tinypic.com/122zszr.jpg
Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przełużona do Tomaszowa Mazowieckiego.

13


Piliczanka ~Piliczanka (Gość)16.04.2019 10:13

Wielka szkoda, że ta pani rzecznik nie powiedziała czegoś na temat coraz większego pogłębiania się podziałów w społeczeństwie polskim za sprawą ludzi, którzy dzielą Polaków na godnych i niegodnych żyć w Polsce.

41


kinomanka ~kinomanka (Gość)15.04.2019 21:22

Tylko u Pawlaka z filmu Sami Swoi słowo było droższe od pieniędzy.

81


Jarek K. ~Jarek K. (Gość)16.04.2019 07:29

Mateusz Morawiecki, obecnie premier z ramienia PIS, a jeszcze niedawno doradca D. Tuska, znany propagator pracy za miskę ryżu,
Joanna Kopcińska, obecnie rzecznik rządu PiS, a jeszcze niedawno radna z ramienia PO (w Łodzi),
Jarosław Gowin, obecnie minister w rządzie PiS, a jeszcze niedawno minister w rządzie D. Tuska,
itd.
Ludzie otwórzcie oczy, między PO i PiS nie ma żadnej różnicy, to są wciąż ci sami ludzie.
PS. i jeszcze paru z rodowodem PRLowskim się znajdzie...

61


P51 ~P51 (Gość)16.04.2019 06:48

Hip,hip i hurra,hurra,
My tak, cała reszta zła...
Obrzydliwe kłamstwa okraszone oślizłym uśmieszkiem!

41


adam2 ~adam2 (Gość)16.04.2019 06:02

Niech rozdają...a my czekamy w spokoju na skutki socjalizmu, zawsze są takie same prowadzą do katastrofy gospodarczej.

32


łodzianin ~łodzianin (Gość)15.04.2019 21:29

właściwa osoba na właściwym miejscu

112


Gryzli ~Gryzli (Gość)15.04.2019 21:20

Odetchnąłem,że Pani Joanna ma słowo ministra Gróbarczyka bo jeśli było by to słowo ministra Grabarczyka to cały powiat korespondencyjnie zaliczył by egzaminy ze strzelania na broń ostrą.

22


muzykalny ~muzykalny (Gość)15.04.2019 21:05

Ileż to razy słyszałem już tę śpiewkę.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat