Rzecznik MZ: myślimy o "odmrożeniu" w najbliższych tygodniach części łóżek dla pacjentów "niecovidowych"

PAP Wtorek, 08 grudnia 20204 1440
Myślimy o "odmrożeniu" w najbliższych tygodniach części łóżek w szpitalach standardowych dla pacjentów "niecovidowych"; musimy przywracać służbę zdrowia także dla tych pacjentów - podkreślił w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
fot. PAP

Rzecznik resortu zdrowia był pytany, dlaczego otwierane są nowe szpitale "covidowe", skoro nie jest wypełniony pacjentami szpital na Stadionie Narodowym. Adrusiewicz odparł, że szpitale tymczasowe to bufor na ewentualną trzecią falę koronawirusa, która - jak mówił - może nas czekać na przełomie stycznia i lutego.

 

"Więc ten bufor jest nam potrzebny, tym bardziej, że w perspektywie najbliższych tygodni myślimy o odmrażaniu części łóżek w szpitalach standardowych dla pacjentów +niecovidowych+. Pamiętajmy, że służbę zdrowia musimy przywracać także dla pacjentów, którzy nie są pacjentami +covidowymi+" - podkreślił Andrusiewicz.

 

Mówił, że chodzi o to, aby nie powrócić do wysokiej liczby zgonów, które wynikały nie tylko z zachorowania na COVID-19.

 

Andrusiewicz powiedział, że obecnie w kraju jest ok. 800 łóżek w szpitalach tymczasowych. "Oczywiście one nie są wszystkie uruchomione i to nie jest tak, że NFZ płaci za każde łóżko, które już czeka, ponieważ są uruchamiane w segmentach. Ale na dziś jest ok. 800, na pewno będzie więcej" - podkreślił rzecznik MZ.

 

W poniedziałek resort zdrowia przekazał, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 4423 kolejnych osób, zmarło 92 chorych. Łącznie od początku epidemii wykryto 1 067 870 przypadków COVID-19. Zmarło 20 181 chorych. (PAP)

 

autor: Karol Kostrzewa


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_g ~gość_g (Gość)09.12.2020 09:37

Mozg niech se najpierw ten cały pis odmrozi.

00


antys. ~antys. (Gość)09.12.2020 09:07

Rząd pis (choć czy to towarzystwo adoracji J.Kaczyńskiego można nazwać rządem zafundował Polakom zbiorowe umieranie. Narodzie chroń swoje życie i życie oraz zdrowie swoich rodzin i pogoń tych kretynów, zanim nieodpowiedzialnością i nieuctwem zdziesiątkują naród, co już im się w znacznym stopniu udało.

10


propozycje zmian ~propozycje zmian (Gość)08.12.2020 22:46

https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/skutecznosc-i-bezpieczenstwo-8-grudnia-rzad-oglasza-projekt-narodowego.html
Propozycje zmian w programie szczepień będzie można przesyłać pod adresem: konsultacje-koronawirus@kprm.gov.pl.
Czy będą np. debaty z osobami które mają inne poglądy niż rząd?

10


zamulenie mózgowe ~zamulenie mózgowe (Gość)08.12.2020 20:05

W Izraelu na raka umiera jeden tysiąc osób rocznie /mieszkańców około 9 milionów/, przy leczeniu nie stosuje się chemii i naświetleń tylko inne metody, w Polsce umiera rocznie na raka 100 tys. osób, leczenie chemią i naświetleniami, oraz w obecnym czasie nie leczenie w ogóle. W Szwajcarii umiera na raka około 30% tego co w Polsce, ale tam największa "diaspora" europejska.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat