Rzecznik MZ: być może w najbliższych miesiącach odbędzie się badanie przesiewowe społeczeństwa

PAPKraj Sobota, 30 maja 202012 4850
Większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem – powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że być może odbędzie się to w najbliższych miesiącach.

Andrusiewicz na konferencji prasowej przypomniał, że "jest duża liczba osób niezdiagnozowanych na koronawirusa, ponieważ przechodzą zakażenie bezobjawowo i nie widzą nawet potrzeby kontaktowania się z lekarzem".

 

Dlatego – wyjaśnił – "większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych społeczeństwa, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem".

 

"Mamy zakupione testy serologiczne, nie wykluczamy też badania testami antygenowymi, żeby sprawdzić to populacyjnie" – podkreślił Andrusiewicz.

 

"Zakładam, że w najbliższych miesiącach takie badanie przesiewowe odbędzie się w Polsce" – powiedział i ocenił, że to jest wskazane. "Myślę, że decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższych tygodniach" – dodał.


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

on ~on (Gość)30.05.2020 11:18

Co urządzać dalej będą polowania na obywateli jak za okupacji?. Nie ma na to zgody tak jak na żadne szczepienia robią wszystko by niewolników czipować a redakcja dalej milczy o spalonych masztach 5 G w Łodzi takie mamy wiarygodne media w kraju

125


rosso ~rosso (Gość)31.05.2020 11:14

Jeżeli już zaczynają polowanie na ludzi - to tymi "badaniami" niech obejmą wyłącznie ludzi, którzy popierają Pis w tym co robią z Polską. Chyba mają zaufanie do swej władzy, nie? :)

43


Gal ~Gal (Gość)31.05.2020 11:16

Protest 6 czerwca godzina 12.00 w Warszawie - stop przymusowi szczepionek , stop ściemie pandemii!!!

52


sim ~sim (Gość)31.05.2020 11:00

Niech zgadnę - a przesiewać będą głównie starszych, niewygodnych , w DPSach, w polskich firmach, które śmią jeszcze egzystować i robić konkurencję zachodnim korpo...

41


pandemicum debilicum ~pandemicum debilicum (Gość)30.05.2020 23:37

Cytuję:
jest duża liczba osób niezdiagnozowanych na koronawirusa, ponieważ przechodzą zakażenie bezobjawowo i nie widzą nawet potrzeby kontaktowania się z lekarzem


Dla mnie jest to banalnie proste:
(nie ma objawów) = (brak choroby) = (nie ma problemu)
Jak człowiek zdrowy, to po co ma iść do lekarza?
Pan rzecznik widocznie prostych rzeczy nie ogarnia.

Cytuję:
większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych społeczeństwa, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem


Ponad setka państw? Serio?!
A co da ta wiedza? Jakie to ma znaczenie? Ileż to milionów planujecie na to wydać i jaki procent z tej kwoty trafi do "właściwych" kieszeni?
Sporo pieniędzy zainwestowano w wypromowanie koronawirusa i teraz trzeba maksymalnie wydoić ten temat. Maseczki, rękawiczki, przyłbice, przesłony, płyny odkażające, testy - na wszystkim można zarobić, a najwięcej się zarabia, jeśli coś jest przymusowe.
Ministerstwo zdrowia jest tworem zupełnie zbędnym, medycyna rozwijała się przez tysiąclecia BEZ ministerstw zdrowia!
Mnie ciekawi, jaka byłaby reakcja ministerstwa, gdyby ludzie masowo ruszyli do przychodni domagając się badań pod kątem najrozmaitszych chorób, których objawów co prawda u siebie nie zaobserwowali, ale POTENCJALNIE MOGĄ JE MIEĆ, TYLKO ŻE PRZECHODZĄ JE BEZOBJAWOWO. Brzmi absurdalnie? Brzmi dokładnie tak samo sensownie, jak to, co planuje zrobić ministerstwo w kwestii badań przesiewowych.
Ja sobie tak czasem myślę, że w tych ministerstwach pracują sami inteligentni ludzie, tylko u części z nich inteligencja występuje bezobjawowo...

60


abcde ~abcde (Gość)30.05.2020 16:44

Nie mogli zrobić badań przesiewowych w służbie zdrowia, w domach opieki , u nauczycieli i innych zbiorowiskach ludzkich, a teraz chcą robić wszystkim obywatelom ? ? ? A może chodzi o pozyskanie pod tym pretekstem DNA do bazy danych...Bo przecież w świecie rządzi informacja a nie pieniądze, religia czy atom....

90


Won z polskiej ziemi ~Won z polskiej ziemi (Gość)30.05.2020 13:09

Przesiew należy zrobić na Wiejskiej w Warszawie i wydmuchać raz na zawsze plewy które przyleciały zza Morza Śródziemnego! Teraz badania śmiesznymi i nic nie wartymi testami a może potem wstrzykiwanie jakiegoś ssyfu? Niedoczekanie wasze!

121


@@@@ ~@@@@ (Gość)30.05.2020 11:07

Zatroszczcie się o badania te , które ludziom są potrzebne w ich prawdziwych chorobach, bo czekają na nie miesiącami, a nawet latami Nie wierzę w uczciwe intencje rządzących, ani w wiarygodność jakichkolwiek ich testów, potrzebne jest to im, jako informacja do dalszych posunięć w zamordyźmie narodu. Choroby były, są i będą, doprosić się nie możemy w tym co naprawdę służy naszemu zdrowiu i dobru, a jesteśmy zastraszani i manipulowani przez obcych.

123


www ~www (Gość)30.05.2020 09:21

Czyli przygotowanie dalsze do obowiązkowych szczepień? WON!

116


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat