Rządowe wsparcie dla klubów sportowych. Minister sportu gościła w Woli Krzysztoporskiej

Strefa FMRegion Sobota, 20 czerwca 202048 5572
Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński przyjechali do Woli Krzysztoporskiej, aby promować rządowy program „Klub”, dzięki któremu do małych klubów sportowych w całym kraju trafiły dofinansowania. Pieniądze popłyną także do gminy Wola Krzysztoporska.

Ładuję galerię...

Spotkanie z mieszkańcami i dziennikarzami odbyło się w sobotę po południu w pobliżu obiektów sportowych zlokalizowanych przy Gminnym Ośrodku Kultury. Oprócz minister sportu oraz wojewody w spotkaniu udział wzięli wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba oraz Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska. Przed oficjelami zaprezentowali się młodzi zawodnicy z klubów, które działają na terenie tej gminy. To właśnie dla nich zostaną przeznaczone pieniądze z rządowego programu. - Od ponad tygodnia jeżdżę po Polsce, aby promować rządowy program „Klub”, który w tych wyjątkowych, trudnych czasach ma rekordową kwotę dofinansowania, bo ponad 54 miliony złotych. Dzięki temu wsparcie trafiło do wszystkich klubów sportowych, które poprawnie złożyły wnioski. Pieniądze dotarły do małych miejscowości w całej Polsce. Dzięki takim spotkaniom mogę zaobserwować jak funkcjonują te małe lokalne społeczności sportowe, zobaczyć jak są wspierane przez samorządy. W województwie łódzkim takich klubów jest 270, a kwota dofinansowania dla nich to 3 miliony złotych - mówi minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk. - Takie wizyty to także promowanie aktywności sportowej oraz informowanie społeczeństwa o programach rządowych. Lobbuję, aby jak najwięcej pieniędzy na sport trafiało do województwa łódzkiego. Uważam, że sport to zdrowie, etyka, odpowiednia konkurencja, a także umiejętność przegrywania. To właśnie poprzez sport możemy się tego nauczyć - mówił Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

 

Wicemarszałek Zbigniew Ziemba tłumaczył jak ważne jest wsparcie dla małych, lokalnych klubów, w których trenują dzieci i młodzież. - Być może ci młodzi ludzie, którzy trenują tutaj, będą w przyszłości mistrzami kraju, Europy, świata albo nawet mistrzami olimpijskimi. Polska równych szans, także dla tych, którzy spędzają życie w małych miejscowościach i swoje talenty mogą rozwijać w ten sam sposób, co ich rówieśnicy w metropoliach - mówił Zbigniew Ziemba. Wójt Roman Drozdek podczas przemówienia podkreślał jak wiele sukcesów odnoszą kluby sportowe z gminy Wola Krzysztoporska. - Działa u nas 9 klubów, których osiągnięcia widoczne są nie tylko tutaj, ale także na szczeblu powiatu, województwa, kraju, a nawet na szczeblu Europy. My jako samorządowcy staramy się inwestować jak najwięcej w sport, bo mamy wspaniały kapitał ludzki. W minionych latach udało się zrobić wiele dobrego - mówił wójt Drozdek.

 

Minister sportu odwiedziła dzisiaj także Wieluń i Zduńską Wolę.


Zainteresował temat?

3

7


Komentarze (48)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tylko PIS ~tylko PIS (Gość)24.06.2020 23:47

Widzę że wójt Woli już nie jest bezpartyjny, tylko zapisał się do PIS. Brawo Panie Wójcie że należy Pan do PIS i czynnie wspiera PIS. Przy następnych wyborach odwdzięczymy się Panu - głosując na PIS.
Cieszę się widząc Pana, Panie Romanie wśród tak znakomitych osobistości jak wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

11


gość ~gość (Gość)21.06.2020 21:05

Dobrze ze przyjechali bo syf na ty orliku taki ze szkoda mówić

32


ghty ~ghty (Gość)23.06.2020 06:26

zabawa zabawą...a wyprzedaż Polski idzie pełną parą

01


gość ~gość (Gość)22.06.2020 18:31

A instruktor narciarski był ten fachowiec od maseczek?

01


gość ~gość (Gość)22.06.2020 18:30

Ziemba to ma tyle do gadania w pisie co kot napłakał

01


gość ~gość (Gość)21.06.2020 17:43

Zamiast dać zasiłki bezrobotny m to robią nikomu niczego potrzebne bojska.rence opadają.

35


głupek z Woli ~głupek z Woli (Gość)22.06.2020 07:25

a dlaczego młodzież widać w koszulkach addidasa a nie polsportu ?

30


gość ~gość (Gość)22.06.2020 06:56

Kowalczyk ostatnio krytykował władzę gminy, ze flagi unijne schowali. Dzisiaj już mu to nie przeszkadza. Tak zwany, obrotowiec. Gratulacje za elastyczność.

91


burok z piotrkowa burok z piotrkowaranga20.06.2020 20:39

Czyli po polsku przywieźli łapówe.(czyt. kiełbase wyborczą)

177


tomek_majkow ~tomek_majkow (Gość)21.06.2020 21:42

No dobra - pobawilismy sie , a teraz pytanie
Kiedy bedzie kanalizacja i wyremontowana droga ???

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat