Rywalizowali pod okiem mistrza

Strefa FM Niedziela, 21 czerwca 20150 2046
Po raz kolejny najlepsi młodzi bilardziści z całej Polski rywalizowali w Rękoraju podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. To jedyny turniej dla młodzików w naszym kraju. Tym razem w tzw. Pupiliadzie rywalizowało 40 osób z 9 klubów. Ich zmaganiom przyglądał się Sebastian Batkowski, młodzieżowy mistrz Europy i wicemistrz świata juniorów z 2013 roku.

Ładuję galerię...

UKS Snikers Rękoraj słynie ze wzorowej pracy z młodzieżą, jego zawodnicy regularnie przywożą medale z najważniejszych imprez w kraju. Bilard jest w Rękoraju bardzo popularny, dlatego cztery lata temu  po raz pierwszy zorganizowano ogólnopolskie mistrzostwa młodzików.

 - Najstarsi uczestnicy tych zawodów mają 10 lat, w naszym kraju nie ma drugiej takiej imprezy, podczas której ci najmłodsi pasjonaci bilarda mogliby się zmierzyć ze swoimi rówieśnikami – powiedział Bogusław Bereżny, trener UKS Snikers Rękoraj.

Zmaganiom młodych bilardzistów przyglądał się Dariusz Kobacki, wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego.

 - Bardzo się cieszę, że ten turniej udało się zorganizować już po raz czwarty. W całym kraju mamy ponad 120 ośrodków szkolnych, w których można grać w bilard, większość to kluby, które zostały doposażone w sprzęt w ramach akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki „Bilard sportem wszystkich”. W tych wszystkich szkołach podobne imprezy odbywają się bardzo często, ale uczestniczą w nich przeważnie starsi zawodnicy, tymczasem tutaj mogą się sprawdzić ich młodsi koledzy – dodaje wiceprezes PZB.

Co roku organizatorzy zapraszają do Rękoraja prawdziwy bilardowy autorytet, w ubiegłym roku najmłodszym kibicował Bogdan Wołkowski, wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata w trikach bilardowych, natomiast w tym zaproszono Sebastiana Batkowskiego, młodzieżowego mistrza Europy i wicemistrza świata juniorów z 2013 roku.

 - Swoją przygodę z bilardem rozpocząłem dopiero w wieku 15 lat, a mimo to udało mi się bardzo wiele osiągnąć, dlatego jak tak patrzę na uczestników tego turnieju, to jestem pewien, że wielu z nich może osiągnąć jeszcze więcej – podsumował Sebastian Batkowski.

W tegorocznej Pupiliadzie zwyciężył reprezentant gospodarzy Krystian Bednarek, na drugim miejscu uplasował się jego szkolny kolega Oliwier Pacholski, natomiast trzecie miejsce zajęli Mikołaj Kacperski z Rękoraja i Sambor Stachowiak z Chorzowa. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat