Rywale pomogli polonistom (video)

Strefa FM Sobota, 30 marca 20194
Tylko w pierwszej połowie meczu z Omegą II Kleszczów piotrkowscy piłkarze stworzyli co najmniej kilkanaście podbramkowych sytuacji, nie potrafili ich jednak wykończyć. Pierwsza bramka dla piotrkowskiego zespołu padła w drugiej połowie i strzelił ją zawodnik...zespołu z Kleszczowa, kilkadziesiąt sekund później goście podarowali polonistom kolejny prezent, sprokurowali rzut karny, który na bramkę zamienił Adrian Malicki. Ostatecznie Polonia wygrała pierwszy w tej rundzie mecz przed własną publicznością 2:0 (0:0) i umocniła się na pierwszym miejscu w piotrkowskiej okręgówce.

Już w 12. minucie spotkania Adrian Malicki mógł otworzyć wynik tego spotkania, ale bramkarz obronił jego pierwszy strzał, a dobitka była niecelna. Podobnych akcji poloniści przeprowadzili w pierwszej połowie co najmniej kilkanaście, ale po żadnej z nich piłka do bramki nie wleciała.

W drugiej połowie piotrkowianie też dominowali na boisku, ale bramki zdobyć nie potrafili, wyręczyli ich goście, a konkretnie Łukasz Roczek, który w 70. minucie spotkania po ładnej akcji Tomasza Wrony wpakował piłkę do własnej bramki. Zaledwie dwie minuty później kleszczowianie sfaulowali we własnym polu karnym Mateusza Jakubiaka, a jedenastkę zamienił na bramkę Adrian Malicki, ustalając tym samym wynik tego spotkania.

- Myślę, że gdybyśmy strzelili tę pierwszą bramkę już w pierwszej połowie, to nasze zwycięstwo byłoby jeszcze okazalsze, najważniejsze są jednak trzy punkty. To było bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ w poprzedniej rundzie tylko zespół z Kleszczowa urwał nam punkty, ale dzisiaj się zrewanżowaliśmy - powiedział po meczu snajper piotrkowskiej drużyny.

- Wcześniej zdobyliśmy dwie bramki ze spalonych, moim zdaniem już wcześniej był też ewidentny rzut karny, nie zagwizdany przez sędziego, zresztą nie będziemy dyskutowali z arbitrem. W drugiej połowie gra też nie układała się po naszej myśli, ale przeczuwałem, że wprowadzenie Tomka Wrony może odwrócić losy tego spotkania i się nie pomyliłem. Tomek dostał prostopadłe podanie od Mateusza Jakubiaka, zagrał wzdłuż bramki, rywal popełnił błąd i worek z bramkami się rozwiązał – podsumował trener piotrkowskiej drużyny Robert Grzesiuk.

Polonia zajmuje pierwsze miejsce w piotrkowskiej klasie okręgowej i w tej chwili ma aż 11 punktów przewagi nad drugim Gerlachem Drzewica, który jednak rozegra swój mecz dopiero w niedzielę, a poloniści po raz kolejny wybiegną na boisko 6 kwietnia, zmierzą się wówczas w Gorzkowicach z tamtejszym GUKS.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 2:0 (0:0) Omega II Kleszczów

(72’ Adrian Malicki – karny - 70’ Łukasz Roczek – bramka samobójcza)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski – Wojewódzki, Lenarcik (82’ Jagodziński), Jakubiak (87’ Kukułka), Malicki (89’ Cieślik), Nowaczyk, Kugiel (68’ Wrona), Bąbol. Sulikowski (87’ Kapuściński), Bykowski, Wiśniewski.