Ruszyły matury. Dziś język polski [AKTUALIZACJA]

Strefa FM Środa, 04 maja 20161 11314
W województwie łódzkim 18 tysięcy absolwentów liceów i techników rozpoczęło dziś zmagania z maturą. W Piotrkowie do egzaminu dojrzałości przystąpiło niemal 1200 uczniów ze szkół prowadzonych przez miasto. Punktualnie o 9:00 rozpoczął się obowiązkowy egzamin z języka polskiego. O 14:00 język polski na poziomie rozszerzonym, a jutro matematyka.

Ładuję galerię...

W II Liceum Ogólnokształcącym do matury przystąpiło 179 uczniów. Jak powiedziała w rozmowie z nami dyrektor szkoły Bożena Janowska, uczniowie ciężko pracowali. - Zwłaszcza w ostatnich tygodniach, dlatego uważam, że będzie dobrze i wszystkim życzę powodzenia - dodała.

 

A jakie nastroje wśród uczniów? Różne, jednych dopadł stres, inni do egzaminu przystępują ze spokojem. - Mam nadzieję, że będzie "Pan Tadeusz", na pewno nie chciałabym "Lalki" - mówi jedna z maturzystek z II LO.  - Mnie akurat otuchy na pewno nie dodaje miejsce tuż naprzeciw komisji - powiedział nam jeden z przystępujących dziś do egzaminu.

 

Wyniki matur poznamy 5 lipca.

 

Co było na maturze?

 

"Czy warto kochać, mimo że miłość wiąże się z cierpieniem" na podstawie IV części "Dziadów" Adama Mickiewicza, a także interpretacja wiersza Zbigniewa Herberta "Dałem słowo" - to tematy, z kórymi w środę zmagali się maturzyści podczas egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Wśród lektur była również... "Lalka".


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

elfik ~elfik (Gość)05.05.2016 07:43

Ale ciacha. Szkoda, że już kończą szkołę. Macie takich w młodszych klasach? ;)

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat