Ruszył remont Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej

ePiotrkow Czwartek, 09 marca 201713 2391
Docieplenia ścian, remont dachu, solary i piec na biomasę. Budynek Urzędu Gminy przy ul. Kościuszki w Woli Krzysztoporskiej nie tylko będzie wyglądał zupełnie inaczej, ale będzie też znacznie oszczędniejszy w eksploatacji. Na termomodernizację budynku gmina uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w gminie Wola Krzysztoporska poprzez ich termomodernizację”.

Ładuję galerię...

Prace trwają. - Polegają przede wszystkim na dociepleniu ścian elewacji istniejącego budynku. Docieplony zostanie także stropodach i ściany fundamentowe. Wymieniona zostanie stolarka okienna poddasza. Ponadto przewiduje się nowe pokrycie dachu papą termozgrzewalną po uprzednim wykonaniu docieplenia płytami styropianowymi. Nowe będą także obróbki blacharskie, rynny, rury spustowe i zewnętrzne parapety. Projektuje się również docieplenie istniejącego stropu piętra i piwnic. Na dachu budynku zamontowane zostaną kolektory słoneczne, a istniejący piec olejowy zastąpiony będzie piecem na „pelet”. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE) jest ważnym aspektem realizacji projektu – informuje Anna Wiktorowicz z Referatu Zamówień Publicznych, Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej.


Z termomodernizowanego budynku łatwiej będą mogły korzystać osoby z niepełnosprawnościami, bowiem w planach jest wyprofilowanie terenu przed wejściem – zniwelowana zostanie różnica wysokości.

 
- Termomodernizacja nie tylko poprawi estetykę budynku, ale przede wszystkim przyniesie wymierne oszczędności ekonomiczne i ekologiczne, wpłynie bowiem na zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną, a tym samym umożliwi redukcję emisji szkodliwych substancji do atmosfery – dodaje przedstawiciel Urzędu Gminy.

 
Termomodernizacja budynku Urzędu Gminy kosztować będzie 480 tys. 838 zł. Dofinansowanie ze środków europejskich wyniesie 289 tys. 284 zł. Prace powinny się zakończyć w połowie lipca tego roku.


Remont Urzędu Gminy to pierwszy element prac związanych z modernizacją budynków gminnych. Wkrótce rozpoczną się roboty przy Domu Ludowym w Kacprowie i budynku komunalnym przy ulicy Południowej (tzw. hotel) w Woli Krzysztoporskiej.


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2020. 1. Oś Priorytetowa IV Gospodarka niskoemisyjna, Działanie IV.2 Termomodernizacja budynków, Poddziałanie IV.2.2 Termomodernizacja budynków.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wolus ~wolus (Gość)05.04.2017 18:52

A na ocieplenie bloków i podłączenie do co zapożyczyli się mieszkańcy bloków . Ocieplenie gminy kosztuje tyle co ocieplenie całego bloku ciekawe kto dostał działe w gminie

00


gosc ~gosc (Gość)10.03.2017 07:53

wójt to niech się lepiej weźmie za porządki w szkołach bo syf

14


A. J. ~A. J. (Gość)09.03.2017 12:35

brawo Panie Wójcie

66


kb ~kb (Gość)10.03.2017 13:28

Budynek UG to chyba budynek użyteczności publicznej, a nie dom prywatny Wójta. Poza tym UG jest wizytówką całej Gminy - więc nie rozumie niektórych krytycznych komentarzy co do remontu budynku.

30


bujny ~bujny (Gość)09.03.2017 13:30

A kiedy będzie generalny remont drogi w bujnach??? Bo koło można urwać

82


Witek ~Witek (Gość)09.03.2017 16:25

Zamiast drogi naprawiać władza dla siebie wygody robi i nic się nie zmieniło w sposobie myślenia urzędników a Polska jako jedyny kraj UE jest oplakatowany unijnymi tablicami niby po co się pytam takie marnotrawstwo metalu i komu na co taka informacja potrzebna czy wspólnota do czegoś dołożyła czy nie. Daliśmy się zaprzedać zachodowi jak dzieci w piaskownicy aż wstyd ,że mamy tak sprzedajnych polityków i nic dziwnego ,że cofamy się w rozwoju gospodarczym kraju i daleko w dupie jesteśmy za Białorusią.Jestem tam często jako kierowca i widzę jak wszystko zadbane a drogi mają dużo lepsze niż u nas a przecież dotacji z UE nie mają jak my.jak się ma gospodarza dobrego to widać da się zrobić wszystko

05


niki ~niki (Gość)09.03.2017 15:50

zaoszczędzili zimą bo nie sypali to tera remont siedziby a może naczelny WOLUS załata dziury z woli do piotrkowa

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat