Ruszają remonty. Czeka nas drogowy koszmar?

Tydzień Trybunalski Niedziela, 27 stycznia 201931 10417
W tym roku w Piotrkowie przeprowadzone zostaną dwie bardzo ważne inwestycje drogowe. Chodzi o modernizację odcinka ul. Wojska Polskiego (Ryneczek) i budowę ronda przy zbiegu ulic Żelaznej, Dmowskiego, Górnej i Al. Armii Krajowej. Prace mogą potrwać nawet kilkanaście miesięcy. Czy na piotrkowskich ulicach czeka nas drogowy koszmar?
fot. pk

Ulica Wojska Polskiego będzie modernizowana na wysokości tzw. Ryneczku, czyli od wiaduktu do skrzyżowania z Polną. Na wysokości Polnej powstanie małe rondo. Zakres prac jest jednak dużo większy, bo oprócz modernizacji jezdni i chodników, ważnym elementem będzie przebudowa koryta rzeki Strawy. Ta część inwestycji może potrwać nawet kilkanaście miesięcy i oczywiście będzie się wiązać z zamknięciem drogi. - Modernizacja ul. Wojska Polskiego będzie podzielona na dwa etapy. Pierwszy od Al. Armii Krajowej do ul. Polnej, drugi - od Polnej do torów kolejowych - mówi Ryszard Żak z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie. - Utrudnienia dla uczestników ruchu drogowego będą znaczne, ponieważ jeździ tamtędy praktycznie 95% linii komunikacji miejskiej. W związku z tym trzeba je przenieść na trasy objazdowe. Najprawdopodobniej objazdy zostaną poprowadzone przez al. Piłsudskiego, Al. Armii Krajowej i ul. Słowackiego. Jeżeli kierowcy dobrze znają Piotrków, mogą także korzystać z Rolniczej i Karolinowskiej, w ramach awaryjnego przejazdu. Należy liczyć się z tym, że utrudnienia będą trwały przez dłuższy czas.

 

Jeżeli nie pojawią się żadne nieprzewidziane sytuacje, oba etapy powinny zakończyć się do końca roku, a - jak zapewniają magistraccy urzędnicy - na pewno będą to prace najistotniejsze dla komunikacji miejskiej, czyli związane z nawierzchnią jezdni. - Wszystkie sytuacje awaryjne wykonawca robót wspólnie z nami będzie analizować na bieżąco - dodaje R. Żak.

 

Modernizacja odcinka ul. Wojska Polskiego to nie jedyna tak potężna inwestycja drogowa zaplanowana na 2019 rok. Już ruszyły prace związane z budową ronda u zbiegu ul. Dmowskiego, Żelaznej, Górnej i Al. Armii Krajowej. To długo wyczekiwana przez mieszkańców Piotrkowa inwestycja. 5 grudnia 2018 roku plac budowy został przekazany wykonawcy. W tej chwili rozpoczęto wycinkę drzew i prace uzbrojeniowe. - Organizacja ruchu będzie podzielona na dwa etapy. Budowane rondo będzie „przecięte” na pół. W pierwszej kolejności będzie robiona część zachodnia po osi północ-południe. Ruch dwukierunkowy będzie odbywać się po jezdni wschodniej Al. Armii Krajowej i ul. Żelaznej. Przy wykonywaniu prac na części wschodniej ruch będzie analogicznie przełożony na drugą nitkę - wyjaśnia Ryszard Żak.

 

Problemem może być fakt, że mieszkańcy osiedla Górna na teren blokowiska będą mogli wjeżdżać przez skrzyżowanie ul. Dzielnej z al. Piłsudskiego. - Będziemy rozmawiać z wykonawcą, aby udrożnić wylot ul. Górnej poprzez parking lub prawoskręt w Al. Armii Krajowej, by odciążyć Dzielną i Piłsudskiego, bo tam z pewnością ruch będzie większy – dodaje przedstawiciel Zarządu Dróg.

 

Na pocieszenie pozostaje fakt, że po drogowym armagedonie, będziemy mogli korzystać z gładkiej nawierzchni, a rondo przy Armii Krajowej, Górnej, Dmowskiego i Żelaznej zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i ułatwi ruch w tym miejscu. - Kierowcy i piesi, na czas trwania robót, muszą uzbroić się w cierpliwość. Wszystko robimy po to, by po zakończeniu modernizacji poruszać się bezpiecznie i komfortowo po ulicach i chodnikach. Trzeba wziąć to pod uwagę i zrozumieć, że te utrudnienia są właśnie po to, aby było lepiej - mówi R. Żak.


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP97300 ~EP97300 (Gość)21.05.2019 09:59

http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/ryneczek-idzie-do-remontu-r14311

Cytuję:
- W maju przetarg, a wbicie przysłowiowej pierwszej łopaty prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca – tak o planach przebudowy ulicy Wojska Polskiego, na odcinku od wiaduktu kolejowego do al. Armii Krajowej, mówi Małgorzata Majczyna, Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.


W maju którego roku?

50


gość ~gość (Gość)27.01.2019 17:18

A po co rondo na Wojska Polskiego/Polna ? Przecież tam nie ma żadnego problemu komunikacyjnego.

119


camillo ~camillo (Gość)29.01.2019 09:58

Szkoda , że nie ma w tym roku DOŻYNEK w Piotrkowie. W 1979 roku wszystkie inwestycje powstawały w tempie błyskawicznym , takie rondo w 3 tygodnie by zrobili. :) Nowe całe osiedla , ulice , place … oj , bardzo dużo na tych DOŻYNKACH Piotrków skorzystał.

71


Starszy gość ~Starszy gość (Gość)28.01.2019 16:51

Kilkanaście miesięcy budowa jednego ronda? Pamiętam, jak budowano jednocześnie dwie ulice w Piotrkowie: Armii Krajowej/Żelazna i Sikorskiego. Trwało to jakieś... 3 miesiące. Od czerwca do końca sierpnia.

51


colo ~colo (Gość)28.01.2019 16:50

Łatanie nawierzchni asfaltowej w pełni. ul. Roosevelta do granic Bujen przemianować na Połataną bo już za Graniczną to już Europa. ul. Wronia też czeka na kolejne łaty.

40


Halinka W. ~Halinka W. (Gość)28.01.2019 12:50

A nie można chociaż ruchu wahadłowego zrobić? Zamknąć ulicę na rok to jakiś koszmar.

23


ja cie kręcę ~ja cie kręcę (Gość)28.01.2019 12:31

Objazd przez Słowackiego, a tam zong... Szlabany opuszczone, choć nic przez 20 minut nie jedzie.

71


wizytator ~wizytator (Gość)28.01.2019 12:20

jak to po co rondo? na coś przecież trzeba wydać niepotrzebnie pieniądze na niepotrzebne inwestycje ale jednak "coś"się robi,brawo!

15


gość ~gość (Gość)28.01.2019 10:26

Już widzę ten remont hahaha

14


Lola Lafina Lola Lafinaranga27.01.2019 23:21

Zastanawia mnie, kiedy zostanie całkowicie zrobiony odcinek od szpitalu na ul. Rakowskiej do logistyku. Droga ta woła o pomstę do nieba. Dziura na dziurze tak nie może być!

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat