Rozprza bez dofinansowania na fotowoltaikę

Strefa FMRegion Piątek, 31 maja 201939 7264
Nie będzie instalacji OZE na terenie gminy Rozprza. Jednostka samorządowa nie otrzyma kilkuset tysięcy zł dofinansowania na ten cel.
fot. pixabay

Zarząd Województwa Łódzkiego podjął decyzję o nieuwzględnieniu protestu gminy Rozprza od negatywnej oceny formalnej projektu "Montaż instalacji OZE na terenie gminy Rozprza". Sprawą zajął się jako pierwszy portal Rozprza.info i opublikował uzasadnienie, w którymi Zarząd Województwa Łódzkiego stawia gminie 6 zarzutów:

  • brak jasnego wskazania ilości instalacji OZE (złe wyliczenia)
  • brak wypełniania wymaganych formularzy
  • brak podpisów złożonych przez uprawnione osoby
  • jedna z posesji nie spełnia wymagań projektu
  • zamiast Rozprzy wskazana jest w projekcie gmina Budziszewice 
  • załączniki bez podpisu uprawnionej osoby

Tymczasem na stronie internetowej gminie Rozprza czytamy: "Pomimo ogromnego zaangażowania pracowników i mieszkańców gminy, tym razem się nie udało, jeśli będą inne możliwości pozyskania środków to będziemy próbować". Czekamy na stanowisko władz gminy w tej sprawie.


Przypomnijmy, projekt miał na celu montaż ogniw fotowoltaicznych i solarów. Do urzędu wpłynęło 212 ankiet. Jeśli chodzi o finansowanie, to 80% kosztów kwalifikowalnych miało być po stronie Unii Europejskiej i Urzędu Gminy, a 20% plus VAT kosztów kwalifikowalnych po stronie mieszkańca.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.06.2019 23:42

Gmina nie zrobiła nic dla osób które były tym konkretnie zainteresowane. A wójt zakpil z mieszkańców. Panie Wojcie, proszę wyciągnąć konsekwencje wobec pracowników którzy odpowiadali za ten wniosek albo samemu odejść bo to wstyd i żenada popełnić tak dziecinne błędy.

01


kałek ~kałek (Gość)31.05.2019 12:43

Rząd nie wspiera fotowoltaiki a patrząc kto wziął kasę z łodzi to w większości przedsiębiorcy na farmy. Dzwoniłem do łodzi do ochrony środowiska to nie ma dotacji na fotowoltaikę a tylko pożyczki. To jak mamy zmniejszać zanieczyszczenie jak nie ma pomocy rządu?

166


gość ~gość (Gość)02.06.2019 11:01

Jak zawsze widzę panowie "redaktorzy" z Rozprzy zabłysnęli hahaha wstyd

31


Bum ~Bum (Gość)31.05.2019 16:28

Niemożliwe. Marszałek na spotkaniu mówił że wystarczy wniosek złożyć i pieniądze załatwi. To chyba jednak nie ma takich możliwości lub kłamał?

73


Wryyyyk ~Wryyyyk (Gość)01.06.2019 12:07

Gminy się tylko czepiacie a jedna posesja nie powinna złożyć wniosku. Czyli to też wina mieszkańców bo ktoś wniosek złożył kto nie powinien i jeszcze oświadczenie podpisał pewnie w którym oświadczył kłamstwo.

51


gość ~gość (Gość)01.06.2019 07:04

Jako wykonawca nigdy nie pojmę jednej rzeczy. Wielu ludzi czeka tylko na dofinansowanie, nie biorąc zupełnie pod uwagę okresu zwrotu, jakości przetargowych instalacji, czasu oczekiwania na rozstrzygnięcie najpierw procedury dofinansowań, a później przetargu. Do tego przeważnie jednak, dokumentację przygotowuje nie gmina tylko firma audytorska, przeważnie jest to potencjalny wykonawca. Szkoda, że gminy jasno i głośno o tym nie mówią tylko chcą całą chwałę wziąć na siebie, jak widać jest to miecz obosieczny. Wracając jednak do instalacji. Obecnie okres zwrotu z inwestycji, przy obecnych stawkach za prąd, to około 7 lat. Finansowanie instalacji fotowoltaicznych jest proste, udzielane na oświadczenie i znacznie tańsze niż kredyty hipoteczne, a dodatkowo u mnie nawet z domu nie trzeba wychodzić, ponieważ wszystko załatwiane jest zdalnie, więc nie rozumiem dlaczego mając alternatywę i pełny wybór tak chętnie pchamy się w dofinansowania i loterię, jaką jest przetarg, zamiast wybrać sobie samemu sprzęt.
Osoby zainteresowane tematem zapraszam na FB, proszę szukać enersolarpv.

71


gość ~gość (Gość)01.06.2019 05:49

Czy ktoś za to odpowie? No pewnie nie bo rączka rączkę myje. A charakter błędów wskazuje na niekompetencję osoby która za to odpowiada.

73


gość ~gość (Gość)31.05.2019 22:12

Szanowni Państwo, mam takie wrażenie że większa część komentarzy jest pisana w
Obronie urzędników, aby odwrócić temat. Piszecie że potrzebne są panele lub nie .Kto dostał A kto nie ...
Problem jest tylko taki.
Błędy dziecinne we wniosku i brak odwagi aby opublikować całe uzasadnienie ..I tylko tyle, i nie piszcie o wszystkim tylko o problemie który jest rzeczywiście.

73


gość ~gość (Gość)31.05.2019 14:01

Szanowni mieszkańcy gminy Rozprza jeżeli nie weźmiemy spawy w swoje ręce i nie odwołamy panów wójtów poprzez referendum to zapomnijmy o takich i innnych instalacjch gdzie inne gm.mają to za sobom. Ile takie nieudacznictwo można jeszcze tolerowac????

185


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat