Rozprza: Nowa oczyszczalnia już pracuje

Tydzień Trybunalski Piątek, 28 sierpnia 20092 2203
W gminie Rozprza działa już nowa oczyszczalnia ścieków. Znajduje się na miejscu starej oczyszczalni w Rozprzy. Jej budowa trwała rok i kosztowała 3,6 mln złotych.

Nowa oczyszczalnia jest obiektem w znacznym stopniu zautomatyzowanym. Jest w stanie przyjąć 500 m sześciennych nieczystości na dobę – to dwa razy więcej niż przyjmowała stara oczyszczalnia. Inwestycja objęła także budowę drogi dojazdowej do oczyszczalni. Nawierzchnia drogi wykonana została z betonu asfaltowego, a jej modernizacja kosztowała ponad 200 tys. złotych.


- Na budowę oczyszczalni ścieków otrzymaliśmy pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, która - mamy nadzieję - w części zostanie umorzona – mówi wójt gminy, Ryszard Witek.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zet ~zet (Gość)22.09.2009 13:19

remontowana czy nowa temat jakos ogarneli. a w piotrkowie dalej nędza.

00


Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)28.08.2009 20:44

Nowa? A nie stara po remoncie?
Chyba wójt nie chce nam wmówić, że starą oczyszczalnię zburzono i w tym miejscu zbudowano nową? A jeżeli tak, to co w okresie budowy działo się ze ściekami - szły nieoczyszczone prosto do Prudki (Bogdanówki)?
Kolejna bajka wójta Witka. Może niech powie dlaczego nie potrafi pozyskać ani eurocenta z funduszy unijnych na budowę dróg, tylko wyciąga kasę z kieszeni mieszkańców mających pecha mieszkać przy drodze bez asfaltu, którzy muszą dokładać się do budowy dróg.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat