Rozporządzenie wojewody łódzkiego ws. odstrzału dzików

Łódzkie Środa, 01 sierpnia 201812 4122
Wojewoda łódzki Zbigniew Rau wydał rozporządzenie, w którym informuje o zasadach odstrzału sanitarnego dzików na terenie województwa łódzkiego
fot. pixabay.com

Treść komunikatu: 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że 31 lipca 2018 roku zostało opublikowane Rozporządzenie Nr 8/2018 Wojewody Łódzkiego z 27 lipca 2018 roku, w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na terenie niektórych obwodów łowieckich zlokalizowanych na obszarze województwa łódzkiego. Umożliwia ono redukcję pogłowia dzików na terenie powiatu piotrkowskiego w ramach działań zapobiegawczych, których celem jest uniemożliwienie wtargnięcia wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) na teren powiatu piotrkowskiego cechującego się bardzo dużym pogłowiem świń. Omawiany odstrzał sanitarny umożliwi minimalizację ryzyka rozprzestrzenienia wirusa ASF na teren powiatu za pomocą naturalnego wektora, jakim jest dzik. 

Szczegóły rozporządzenia dostępne są tutaj: pobierz plik Rozporządzenie nr 8 - 2018 odstrzał sanitarny dzików.pdf

 

 

(źródło: Inspekcja Weterynarii)


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.08.2018 20:50

Po pierwsze zajęli by się problemem wilków w naszej okolicy, po drugie każdy powinien mieć prawo do posiadania broni na użytek własny na swojej posesji i prawo strzelać do wszystkiego co zagraża życiu, zdrowiu lub dobytkowi. Takie dziki może przestały by podchodzić do domostw

13


gość ~gość (Gość)02.08.2018 22:02

Nie długo tylko obrazki będziemy mogli oglądać i filmy.
Ale myśliwi jedzą dzika i sprzedają .
Jak co co wiem nie wolno sprzedawać.

01


gość ~gość (Gość)01.08.2018 11:44

W ramach działań zapobiegawczych, których celem jest ochrona dzików powinno się przeprowadzić odstrzał myśliwych, aby zapobiec wtargnięciu ich na teren lasów.

145


gość ~gość (Gość)02.08.2018 12:19

Co wam te dziki przeszkadzają?

40


odstrzał ~odstrzał (Gość)01.08.2018 15:12

dziki powinno się regularnie odstrzeliwać i nie tylko z powodu ASF. każdy rozsądny rolnik powie, że są to szkodniki. nie twierdzę, że trzeba je całkowicie wytępić, ale znacznie zmniejszyć ich liczebność w lasach ... i na polach uprawnych.
p.s. gdyby nie myśliwi to dzika zwierzyna, biegała by po miastach, a pseudo ekolodzy baliby się wyjść na ulice, bo jeszcze jakaś locha z młodymi by ruszyła do ataku.
pozdrawiam

311


filozof ~filozof (Gość)02.08.2018 12:48

co za upierdliwa dobra zmiana nawet dzikom nie dadzą spokoju, nic co się rusza nie zazna spokoju, na razie zabijanie dzików a póżniej przeciwników,itd., itp. a "lud roboczy" wytrzeszcza oczy aż dojdzie do zakazu mówienia o oddychania

30


rozwaga ~rozwaga (Gość)01.08.2018 15:25

Dla wiecznych ekologów myszek i kotków - na you tube do obejrzenia cała seria, wpisać tylko "wieś Dawidy", czy chcielibyście być na ich miejscu, albo żeby wasi bliscy przez to przechodzili? Zastanówcie się co w życiu trzeba wybrać - rzeczy ważne, czy ważniejsze.

27


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat