Rozpoczynają remont budynku przy Wojska Polskiego 2

ePiotrkow Poniedziałek, 11 czerwca 201825 9578
Samorządy województwa łódzkiego i Piotrkowa Trybunalskiego wspólnie wyremontują budynek przy ul. Wojska Polskiego 2, w którym kiedyś mieścił się szpital. Nieruchomość to własność województwa, niszczała przez lata. Remont potrwa do końca 2019 roku, później przeniesie się tam m.in. Biblioteka Pedagogiczna.

Ładuję galerię...

W poniedziałek przed budynkiem przy Wojska Polskiego zorganizowano spotkanie, m.in. z udziałem przedstawicieli władz województwa i Piotrkowa, podczas którego przekazano budynek wykonawcy remontu – piotrkowskiej firmie WarBud, wyłonionej w przetargu.

 

- Wreszcie budynek po szpitalu doczeka się remontu – mówił Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego. - Zadanie to realizujemy wspólnie z miastem Piotrków w ramach projektu „Rewitalizacja terenów Podzamcza - Młode Stare Miasto” dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 -2020. Dziś podpisujemy umowę z wykonawcą.

 

Wartość zadania to 6,7 mln zł. Dobra wiadomość jest taka, że remont zostanie zrealizowany prawie w całości za pieniądze zewnętrzne, bo dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 85%, dofinansowanie z budżetu państwa z kolei 7%.

 

Prace obejmą kompleksową rewitalizację zabudowanej nieruchomości o łącznej powierzchni 2374 mkw, na której usytuowany jest budynek poszpitalny - od wielu lat pustostan. W ramach projektu od strony ulicy Zamkowej wewnątrz nieruchomości zostanie zlokalizowany parking dla klientów jednostek samorządu województwa, które znajdą tam swoją siedzibę.

 

Prace przy Wojska Polskiego 2 mają mają potrwać do końca 2019 roku. Potem budynek będzie służył instytucjom województwa, czyli przede wszystkim Bibliotece Pedagogicznej (500 mkw), dalej Wojewódzkiemu Urzędowi Pracy w Piotrkowie Trybunalskim, filii Regionalnego Ośrodka Adopcyjnego, filii Wojewódzkiego Biura Geodezji w Łodzi oraz Rejonowi Dróg Wojewódzkich w Piotrkowie Trybunalskim.

 

- Razem można więcej. Bardzo się cieszę z tej współpracy – powiedział prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak. - Projekt „Rewitalizacja Podzamcza...” jest o wiele szerszy, ale remont budynku przy Wojska Polskiego 2 stanowi jego bardzo istotną część. Dzięki niemu zadbamy nie tylko o budynki, które są własnością miasta. Co prawda swoją siedzibę znajdą tam instytucje województwa, ale budynek będzie też służył mieszkańcom Piotrkowa.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

luuciann ~luuciann (Gość)11.06.2018 16:24

to jak to mediateka nie pomiesci bibloteki Pedagogicznej nie lepiej wyremontowac pod mieszkania ludzia

2011


gość ~gość (Gość)14.06.2018 07:05

Zastanawiające jest to przenoszenie biblioteki na obrzeża miasta. Dużo lepsza lokalizacja byłaby w Hawanie albo budynek dawnego pogotowia przy ulicy Dąbrowskiego. Ale przecież jesteśmy najbogatszym miastem w Polsce, możemy budować co chcemy ,gdzie chcemy i za ile chcemy. Kto bogatemu zabroni??

20


gość ~gość (Gość)13.06.2018 08:10

Tak mi się zdaje że ludzie narzekający że Piotrków to miasto emerytów sami są starcami Wiecznie im źle

63


gość ~gość (Gość)12.06.2018 23:16

W Mediatece nie będzie Pedagogicznej???! To jakiś gorszy sort czy co???

61


blondynka ~blondynka (Gość)11.06.2018 20:30

po co cos robic w tym miescie czy kraju jak zawsze komus nie bedzie to pasowało jak cos zrobia niedobrze jak nic nie zrobia jeszcze gorzej

147


termit ~termit (Gość)11.06.2018 23:16

Nowa biblioteka koło nowej biblioteki to tylko w Piotrkowie jest możliwe. W obu będzie tylko wiatr hulał i smog sobie odpoczywał, ale co tam ważne, że jeden lokalny kacyk zrobi na złość drugiemu. A wszystko to mogło być na miejscu Hawany. Wybrańcy narodu”, zamiast współdziałać we wspólnej sprawie do czego zostali powołani, kłócą się o drobnostki, podstawiają wzajemnie nogi, wyrywają co intratniejsze posady, jednym słowem wolnoamerykanka, jak to między jaskiniowcami. Najgorsze jest jednak to iż tzw. elita polityczna jest praktycznie nieusuwalna a system demokratyczny z jej udziałem jest antydemokratyczny.

105


pelagia ~pelagia (Gość)11.06.2018 15:45

super...beda w miescie same biblioteki, oczytane miasto....a komu ten szpital i ten nowy od strony ul.zamurowej przeszkadzal ? miliony w bloto...jak to w piotrowie trybunalskim...

2510


obs. ~obs. (Gość)12.06.2018 08:01

cyt. "Dobra wiadomość jest taka, że remont zostanie zrealizowany prawie w całości za pieniądze zewnętrzne...." no cóż Amerykanie dogadali się z Koreńczkami a Polacy z Polakami. Jak zwykle za pieniądze ....zewnętrzne. Dziwić się potem ,że co sto lat odzyskujemy ....niepodległość. Ale dwieście metrów Próchnika nie zostanie wyremontowane nie wspomniając o Roosevelta ,Zelaznej i innych ulicach

51


Ziomek ~Ziomek (Gość)12.06.2018 00:08

Wszystko spoko tylko za prawie 7mln to ja bym to wyburzył w piz... i nowe postawił :D

112


asdasdasd ~asdasdasd (Gość)11.06.2018 16:16

Czemu biblioteki pedagogicznej nie przenieść do mediateki? Oszczędność miejsca i oszczędności na zatrudnieniu personelu.

222


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat