Rozpoczęły się matury!

ePiotrkow Poniedziałek, 06 maja 20196 6211
Prawie 270 tysięcy absolwentów liceów i techników w całym kraju przystąpiło w poniedziałek o godz. 9.00 do pisemnego egzaminu maturalnego z języka polskiego. Mimo trwającego kilka tygodni strajku nauczycieli, matury ruszyły zgodnie z planem. W Piotrkowie do egzaminu przystąpiło dokładnie 1218 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

Ładuję galerię...

Egzamin pisemny z języka polskiego rozpoczął się o godz. 9.00, z kolei o 14.00 rozpocznie się egzamin pisemny z polskiego na poziomie rozszerzonym.

 

- Nie ma żadnego stresu, wszystko jest na „chillku” - powiedział nam jeden z maturzystów z I LO w Piotrkowie. - Wypalimy tylko papieroska, wchodzimy, piszemy na 100%, potem idziemy do domku. Jutro matematyczka to może być gorzej.

 

- Stres zawsze jest, ale myślę, że jestem dobrze przygotowana, więc nie będzie tragedii – powiedziała jedna z piotrkowskich maturzystek. - Słońca w majówkę zabrakło, więc siedziało się w domu i powtarzało.


A jakich tematów spodziewali się nasi maturzyści? - Może „Wesele”, może coś o patriotyzmie, w końcu 100-lecie niepodległości kraju było. Co będzie, to będzie – mówił jeden z maturzystów w „Chrobrym”.

 

- Dla nich tak naprawdę matura zacznie się po południu, kiedy rozpoczną się rozszerzenia – mówił tuż przed godz. 9.00 w poniedziałek dyrektor „Chrobrego” Henryk Michalski. - Dziś rozszerzenie z języka polskiego, w środę z j. angielskiego. Myślę, że w przypadku rozszerzenia z matematyki, biologii, historii, fizyki, geografii, chemii, wiedzy o społeczeństwie będzie o wiele większy stres, bo to te przedmioty dają przepustkę na studia wyższe.


We wtorek, 7 maja egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. W środę, 8 maja – język angielski – o 9.00 na poziomie podstawowym, o 14.00 na poziomie rozszerzonym.


Egzaminy pisemne potrwają do 23 maja. Ustne – do 25 maja.

 


Na zdjęciach maturzyści z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie, gdzie do egzaminu przystąpiły 194 osoby.  

 

Wyniki matur poznamy 4 lipca. 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.05.2019 10:01

Ladne sa.

10


To pisałem ja: Józik ~To pisałem ja: Józik (Gość)06.05.2019 18:37

Nie matura lecz chęć szczera
zrobi z ciebie milionera!!!

50


gość ~gość (Gość)06.05.2019 10:55

Dlaczego co roku jest galeria zdjęć tylko I LO ?

90


abc ~abc (Gość)06.05.2019 10:57

Masz jeszcze foty z Odzieżówki hahahahahaha

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat