Rozpoczęły się Dni Gorzkowic

ePiotrkowRegion Sobota, 02 czerwca 20180 9448
Gmina Gorzkowice świętuje w tym roku po raz jedenasty. Wśród licznych atrakcji przygotowanych dla mieszkańców są występy lokalnych artystów, stoiska z regionalnymi przysmakami i wesołe miasteczko. Gwiazdą wieczoru jest Sławomir!

Ładuję galerię...

- Przygotowaliśmy wystawy, stoiska handlowe a nawet zawody wędkarskie. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i spędzimy rodzinne udane popołudnie – zachęca wójt gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk.

 
Tegoroczne obchody połączone są z Powiatowym Dniem Strażaka. Po mszy św. w kościele parafialnym jednostki zostały odznaczone Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Wręczono także awanse na wyższe stopnie służbowe i medale za szczególne zasługi dla pożarnictwa. Na koniec strażacy zaprosili na grochówkę.

 

- Gorzkowice to szczególne miejsce w powiecie piotrkowskim, bo właśnie tutaj 10 lat temu doszło do wichury, która wywołała ogromne zniszczenia. Strażacy, jak i przedstawiciele innych służb wykazali się odwagą i poświęceniem przy usuwaniu skutków katastrofy. Bardzo nam miło, że mieszkańcy wciąż o nas pamiętają i dziękują przy każdej okazji – podkreśla st. kpt. Piotr Kaźmierczak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Gorzkowicką sceną zawładnęła utalentowana młodzież, m.in. Martyna Krasoń wykonująca utwory Maryli Rodowicz czy Zbigniewa Wodeckiego. Aplauzu doczekał się także występ Zespołu Pieśni i Tańca „Gorzkowice”. O 17.30 klimat zmieni się na nieco bardziej imprezowy, bo mieszkańcom zaprezentują się gwiazdy muzyki disco polo: Sebii, Top Girls, a następnie Sławomir.


Zainteresował temat?

1

4


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat