Rozpoczął się remont willi Wanda

Tydzień Trybunalski Czwartek, 14 sierpnia 201418 6912
Rozpoczął się remont willi Wanda przy ul. Dąbrowskiego w Piotrkowie. Inwestor zamierza zacząć prace od zabytkowych attyk, dachu i modernizacji figurki Wandy.

Przypominamy, że przetarg na sprzedaż tego obiektu odbył się w marcu 2013 roku. Przetarg ogłosiła Agencja Mienia Wojskowego. Cena wywoławcza wynosiła 850 tysięcy złotych. Willa została sprzedana za 858 tysięcy 500 złotych. Nieruchomość nabyła osoba fizyczna, a z naszych informacji wynika, że inwestor zamierza przeznaczyć piotrkowską willę na cele mieszkalne.


Willa Wanda od kilku lat stała nieużytkowana. Ostatnio mieściła się tam Wojskowa Komenda Uzupełnień.


Zainteresował temat?

18

0


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

babka ~babka (Gość)14.08.2014 12:46

Boże, dożyłam.

60


Zen ~Zen (Gość)17.08.2014 07:34

Producent piwa..

20


akurat ~akurat (Gość)16.08.2014 21:17

"kolo" napisał(a):


Pewnie.Akurat powiedzą kto jest odpowiedzialny

10


pytajnik ~pytajnik (Gość)16.08.2014 11:23

powiedzcie, kto właściwie jest właścicielem kamienicy po kinie Czary oraz dawnego hotelu Comfort?

40


r.j. ~r.j. (Gość)15.08.2014 12:42

Myślę że tym razem konserwator nie dopuści do jakiejś samowoli architektonicznej, a obawa jest i to duża bo inwestor to człowiek o niezbyt wysublimowanym poczuciu estetyki... delikatnie mówiąc...bardzo delikatnie...

44


expiotrkowianin ~expiotrkowianin (Gość)15.08.2014 10:59

Cieszę się, że zabytek najwyższej klasy (wpisany do Rejestru) nie będzie niszczał, lecz odzyska świetność. Ja prywatnie - gdybym trafił "szóstkę" - stworzyłbym tam Muzeum Legionów.

80


 Mieszkanka Piotrkowa ~ Mieszkanka Piotrkowa (Gość)14.08.2014 20:59

i bardzo dobrze, wreszcie ktoś się zajmie tym budynkiem. żal było patrzeć jak popada w ruinę....

70


kolo ~kolo (Gość)14.08.2014 18:39

te trzy minusy to rozumiem dwaj własciciele dawnego hotelu i jeden własciciel dawnego czary?

50


babkanieztejepoki ~babkanieztejepoki (Gość)14.08.2014 18:22

Kimkolwiek jest nabywca,mam szczera nadzieje,ze kupil ten budynek ze wzgledu na jego przepiekna secesyjna bryle i zrobi wszystko,aby przywrocic mu dawna swietnosc.Jesli ma wyczucie smaku,zadba nie tylko o fasade,ale rowniez o wnetrza i nie unowoczesni ich zbytnio.Ilekroc przechodzilam tamtedy,serce mi sie krajalo,gdy patrzylam ,jak Wanda niszczeje i nie moglam sie doczekac,kiedy wreszcie ktos cos z tym zrobi.Zycze inwestorowi powodzenia i rychlego ukonczenia renowacji.

70


janusz ~janusz (Gość)14.08.2014 15:48

~OVK - ten typ jest przesadzony...co by się nie działo to zawsze ma takie samo zdanie i zawsze wszystko miesza w polityke..przesada

41