Rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia

ePiotrkowBełchatów Sobota, 28 listopada 20202 1663
Od kilku dni w Bełchatowie trwają prace przy montażu świątecznych iluminacji. Podobnie, jak w poprzednich latach, dekoracje zawisną na drzewach i latarniach wzdłuż głównych ulic. Na Placu Narutowicza stanie miejska choinka.
fot. pixabay.com / techiemamma

Choć do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka tygodni, to Bełchatów już powoli przygotowuje się na ten wyjątkowy czas. Choinki, ozdoby i światełka rozświetlą głównie centrum, ale także osiedla i główne ulice Bełchatowa. Na słupach oświetleniowych przy ulicy Kościuszki już wiszą śnieżynki, zimowe ozdoby są już także na słupach w Grocholicach czy w okolicach ronda Andersa.

 

Na Placu Narutowicza zawieszone zostaną m.in. 22 świąteczne kule, z których każda przyozdobiona będzie czerwonymi i zielonymi bombkami oraz 200 lampkami. Dodatkowo poza łańcuchami z lampek, na drzewach będzie można zobaczyć świetlne sople, warkocze i tuby. Jak co roku w sercu miasta stanie ośmiometrowa choinka, a drzewko przy Miejskim Centrum Kultury przystrojone zostanie setką ledowych sznurów (40 kompletów zimnych i 60 ciepłych białych z refleksem).

 

Świetlne ozdoby rozbłysną jak co roku na początku grudnia, by na Mikołajki cieszyły bełchatowian. Świąteczny klimat będą tworzyć przez około 2 miesiące. Władze Piotrkowa jeszcze nie podjęły decyzji o zawieszeniu świątecznego oświetlenia. W poniedziałek, 30 listopada, odpowiednie dyspozycje w tej sprawie ma wydać Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_ghj ~gość_ghj (Gość)28.11.2020 18:03

No to czas ubrać 20 metrowego świerka na dworze i krempla postawić by złe bombelki karał

20


asdasdwdsadsa ~asdasdwdsadsa (Gość)28.11.2020 16:51

A później będzie płacz, że nie stać miasta na remonty dróg czy dofinansowanie edukacji. Wiedząc że ten rok jest specyficzny mogliby sobie odpuścić te prądożerne iluminacje.

43


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat