Rozmawiali o bezpieczeństwie w lotnictwie

ePiotrkow Czwartek, 17 lipca 20140 1237
Po ostatnich tragicznych wypadkach lotniczych potrzebne są zmiany - twierdzą eksperci. W czwartek (17 lipca), w Aeroklubie Ziemi Piotrkowskiej odbyła się Konferencje Bezpieczeństwa AP, organizowana przez Aeroklub Polski we współpracy z Głównym Ośrodkiem Badań Lotniczo Lekarskich AP, Urzędem Lotnictwa Cywilnego oraz Państwową Komisją ds. Badania Wypadków Lotniczych.

- Niestety mamy więcej zdarzeń lotniczych i naprawdę mamy co robić. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że w 90 procentach przyczyną są czynniki ludzkie. Jeśli jest to błąd, który może występować już na etapie szkolenia, to nie może być on utożsamiony z naruszeniem przepisów. A mówiąc pod kątem ostatnich zdarzeń, to tych naruszeń jest naprawdę bardzo dużo - mówił Andrzej Pussak, z-ca szefa Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Jak podkreślił Jarosław Cempel, dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, konferencja miała na celu wywołanie dyskusji poświęconej ujednoliceniu niektórych przepisów, a co za tym idzie zwiększenia bezpieczeństwa lotów.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat