Rozbudowa oczyszczalni w Wolborzu zakończona

Strefa FMRegion Niedziela, 17 listopada 20193 2387
Dwuletni proces budowy oczyszczalni w Wolborzu zakończony. Nowoczesny kolektor już pracuje, trwa programowanie pracy ogromnych komposterów, które będą produkować wydajny kompost do wykorzystania w rolnictwie.

Ładuję galerię...

Na nowoczesne rozwiązania technologiczne składa się także farma fotowoltaiczna o mocy 60kW/h, która produkuje energie elektryczną na potrzeby oczyszczalni. W przyszłym roku odbędzie się dzień otwarty obiektu, połączony z jej oficjalnym otwarciem. Na terenie wolborskiej oczyszczalni zastosowano nowoczesne rozwiązania przyjazne dla środowiska, w związku z czym nie dokucza tam nieprzyjemny zapach -Nasza oczyszczalnia jest jedną z najnowocześniejszych w województwie łódzkim. Wyposażyliśmy ją w nowoczesny komposter. Odpady po oczyszczeniu będą produktem, tzw. kompostem do wykorzystania w rolnictwie. Mamy także nowoczesny reaktor ściekowy, gdzie ścieki są oczyszczane i natleniane, a wszystko zasilimy wyprodukowaną ze słońca energią - powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza.

 

 

(Źródło: UG Wolbórz)


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

no ~no (Gość)17.11.2019 17:15

No to tylko się cieszyć, nowocześnie, tanio, oby tylko z korzyścią dla mieszkańców. Ceny za wodę i ścieki powinny o wiele zmaleć, bo są bardzo wysokie.

70


gość ~gość (Gość)17.11.2019 15:27

W Piotrkowie zmodernizowana oczyszczlnia a smrod na swieczowie straszny z tej pseldo oczyszczalni

30


gość ~gość (Gość)17.11.2019 12:33

A śmieci w Wolborzu poszły o 100%.Ale o tym cichosza.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat